Biruta, Mairita, Bernedīna

VEF Kultūras pilī skanēs latviešu kinomūziku citādā skanējumā

Skaistākās melodijas no iemīļotākajām latviešu kinofilmām – "Ceplis", "Purva bridējs", "Pūt, vējiņi", "Tās dullās Paulīnes dēļ", "Ilgais ceļš kāpās" un citām – vēl nedzirdētā kamerskanējumā, ko izpildīs pasaulē atzītais mūziķu trio: flautiste Dita Krenberga, čelliste Inga Ozola un pianists Juris Žvikovs. Trešdien, 6. novembrī plkst. 19.30 VEF Kultūras pilī koncertcikla Come Prima programmā “Tu saki?” ietvaros klausītāji varēs baudīt latviešu kinomūziku citādā skanējumā.

Raimonds Pauls, Jānis Ivanovs, Marģeris Zariņš, Pēteris Plakidis – šoreiz pils kamerzālē dzirdēsim šo mākslinieku kino melodijas personiskākā, intīmākā, nedzirdētākā skanējumā, kā arī savirknētas popūrijā kino kompozīcijas, apvienojot vienā skaņdarbā viena komponista vairāku filmu melodijas. Latvijas kultūras mantojumā ievērojama vieta ir latviešu kinomūzikai. Tās šedevri droši iekļaujas pasaules kinomūzikas klāstā, ar tiem mums ir pamats būt lepniem.

Kamermūzikas koncertu un sarunu cikls COME PRIMA VEF Kultūras pils Kamerzālē klausītājiem sniedz iespēju atgriezties pie mājas muzicēšanas pirmsākuma, veidot mūzikas draugu kopu, kas uzticas profesionālu mūziķu piedāvājumam. Būtiska koncertu sastāvdaļa ir sarunas – gan mūzikas valodā, gan arī muzikologa stāsti, kas iepazīstina ar izpildāmo mūziku, atklāj jaunus kontekstus un laikmeta zīmes mūzikas laukā, kas ir lielisks garants interesantam, izzinošam un aizraujošam ceļojumam kamermūzikas pasaulē.

Koncerta sākums — plkst. 19.30. Koncertu biļetes pieejamas "Biļešu paradīzes" kasēs un internetā.

Līdzīgie raksti