Agnese, Agnija, Agne

VEF JAZZ CLUB uzsāk rudens/ziemas sezonu ar Šveices džeza mūziķu radīto programmu

26. septembrī VEF JAZZ CLUB uzsāk rudens/ziemas sezonu ar Šveices mūziķu radīto programmu TRIO VEIN PLAYS RAVEL, informēja VEF Kultūras pils pārstāve Aleksandra Līne.

Koncerts, kas risināsies VEF Kultūras pils vestibilā, uz skatuves pulcēs trīs mūziķus ar klasisko izglītību, kas ļauj vienlīdz labi orientēties gan sarežģītās mūsdienu mūzikas partitūrās, gan brīvi lietot džeza improvizācijas valodu, veidojot oriģinālu klasikas un džeza simbiozi programmā “VEIN plays RAVEL”.

1957. gadā savā lekcijā universitātes studentiem džeza mūziķis un komponists Gunters Šūlers (Gunther Schuller) teica, ka starp klasisko mūziku un džezu eksistē vēl “trešais virziens”, kas ir pilnībā neatkarīgs no pirmajiem diviem, vienlaikus saturot labākos elementus no abiem. Šūlera definētā “trešā virziena” pastāvēšanu lieliski apliecina tādu meistaru kā Djūka Elingtona (Duke Ellington), Kīta Džereta (Keith Jarrett), Čarlza Mingus (Charles Mingus) un Juri Keina (Uri Caine) darbi.

VEIN TRIO ir spožs mūsdienīgs ansamblis, kas profesionāli nevainojami iemieso Šūlera tēzi. Trio nācis no džeza vides, bet viņu labākie darbi – klasikas un džeza simbiozē radīti, atrodas Šūlera teritorijā. Šī žanra spožākais sasniegums nenoliedzami ir programma “VEIN plays RAVEL”. Franču komponists Moriss Ravēls pats, ceļojot starp impresionisma, neoklasicisma un ekspresionisma stiliem, savā mūzikā nevairījās iekļaut arī pa kādam iespaidam no 20. gadsimta sākuma populārās mūzikas žanriem. Kad trio VEIN izpilda, piemēram, Ravēla populāro “Bolero”, tiek radīts nenoliedzami pārsteidzošs efekts, tomēr saikne ar darba oriģinālu netiek pazaudēta ne uz mirkli.

Trio VEIN sastāvā muzicē Mihaels Arbencs (Michael Arbenz, klavieres), Tomass Lēnss (Thomas Lähns, kontrabass) un Florians Arbencs (Florian Arbenz, sitaminstrumenti). Viens no vārda “vein” tulkojumiem ir “vēna” – asinsrites ceļš. Un tas perfekti iemieso mūziķu spēles stilu, kas pieņem džeza tradīciju spēku, vienlaikus to spēcinot ar klasiskās mūzikas dārgumiem. Trio VEIN sadarbojies ar pasaulslaveniem solistiem, kuru skaitā ir, piemēram, trombonists Glens Feriss, saksofonisti Gregs Osbijs, Deivs Lībmans, Endijs Šepards un citi. Kopš dibināšanas 2006. gadā trio VEIN kopumā izdevis 12 albumus. Viņu jaunākais veikums ir mūzikas kritiķu un klausītāju augsti vērtētais tvarts “VEIN Plays Ravel” (2017), kurā lieliski atklājas šī trio īpašā muzikālā krāsa – džezam piemītošās aizrautības, enerģijas un meistarīgas improvizācijas savienojums ar Eiropas klasiskās mūzikas šedevriem. Visi trīs ansambļa dalībnieki ir vienlīdz aktīvi ne tikai kā izpildītāji, bet arī kā komponisti, kas savā daiļradē apvieno labākās džeza un klasiskās mūzikas tradīcijas.

Koncerta sākums: plkst. 19.00.

Biļetes pieejamas "Biļešu paradīzes" kasēs un internetā.

Līdzīgie raksti