Tija, Saiva, Sentis, Santis, Saivis

Vasaras PaSaulgrieži Etnogrāfiskajā Brīvdabas muzejā 20. jūnijā

20. jūnijā plkst. 20.00 Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā - Vidzemes sētā aicinām izjust Saulgriežu laika maģiskumu kopā ar Ropažu novada, Garkalnes pagasta k/c Berģi jaukto kori Pa SAULEI un komponistu Jāni Lūsēnu, kā arī ļauties kopīgiem dančiem ar kapelu Brička.

Jauktais koris Pa SAULEI izpildīs Jāņa Lūsēna “Līgo dziesmu” ciklu, kas kopš tā ieraksta 1996. gadā Latvijas radio kora izpildījumā, līdz šim nav ticis atskaņots pilnā apjomā. Latvijas Etnogrāfiskajā muzejā, Vidzemes klēts un pakalna ielokā, sadarbībā ar komponistu Jāni Lūsēnu un grupu, un kapelu Brička, tiks radīts muzikāls uzvedums, kur ikviens piedzīvos vasaras saulgriežu tradīcijas, rituālus un svētku svinēšanu kopīgā saimē.

“Vasaras saulgrieži ir laiks, kad visvieglāk būt sasaistē ar dabu un tāpēc ar šo koncertu vēlamies atgādināt par tik dažādajām katras ģimenes tradīcijām, saulgriežu un Līgo svētku būtību un no sirds izbaudīt kopā būšanu”, saka kora mākslinieciskā vadītāja Marta Ozola.

Vasaras PaSaulgrieži ir pirmais koncerts no astoņiem koncertu ciklā PASAULGRIEŽI. Katras daļas pamatā ir saules gada rits jeb saules kalendārs, kur katrā no gadskārtu svinamajiem laikiem caur folkloras simboliem tiek izdziedātas svētkiem raksturīgās melodijas un tradīcijas.

Kopā ar kori Pa SAULEI diriģentes Martas Ozolas vadībā koncertā piedalīsies komponists Jānis Lūsēns, mūziķi Evija Mundeciema, Harijs Gūtmanis, Aivars Gudrais, Modris Laizāns, savukārt īstu saulgriežu danču sajūtās ievadīs kapela Brička.

Koncerta klausītājiem līdzi aicinām ņemt segas, pledus vai citus sēžampiederumus un kājās visērtākos apavus, kuros ļauties dančiem.

Biļetes uz koncertu Vasaras PaSaulgrieži pieejamas "Biļešu Paradīzes" tīklā.

Līdzīgie raksti