Staņislavs, Staņislava, Stefānija

Valmiermuižas etnomūzikas festivāla programmu bagātinās starptautiskas grupas

Vasaras pilnbriedā, 5. jūlijā, Valmiermuiža atkal kļūs par mājvietu vērienīgākajam etnomūzikas notikumam Latvijā, kas jau astoto gadu pulcē autentiskas balsis un instrumentus no visas pasaules. Tuvojoties vasarai, organizatori atklāj solo māksliniekus un grupas, kuras bagātinās festivāla programmu.

Līdztekus jau izziņotajiem māksliniekiem 2025. gada Valmiermuižas etnomūzikas festivālā uzstāsies arī Sauļus Petreiķis no Lietuvas, „Black Rooster Kapelye”, kurā apvienojas mūziķi no Latvijas, Vācijas un ASV, kā arī pašmāju grupas – „Līgas pH3”, „Dyrbyni” un „Kaktu balles muzikanti”. Daļu no grupām klausītāji varēs piepulcēt etnomūzikas jaunatklājumiem, ko ik gadu piedāvā festivāla skatuve, bet daļa ir sevi jau pierādījuši un var lepoties, piemēram, ar „Zelta Mikrofona” un latgaliešu kultūras gada balvas „Boņuks 2024” nominācijām, kā arī vietu Eiropas pasaules mūzikas topa jeb „World Music Charts Europe” labākās pasaules mūzikas apkopojumā.

Festivāla mākslinieku rindās jau iepriekš tika izziņoti enerģiskie etnobass pārstāvji „Oratnitza” no Bulgārijas, Latvijā daudziem labi pazīstamā folkroka grupa „Svjata Vatra” no Igaunijas un Ukrainas, pašmāju tumšā folka apvienība „Juuk” kopā ar armēņu dziedātāju Hasmiku Bagojanu, kā arī Artūrs Čukurs un Ansis Bētiņš ar slāvu tautu dziedājumiem.

Festivāla programma aicina bagātīgā muzikālā piedzīvojumā, atklājot etnomūzikas plašo spektru, kas savā dažādībā spēj apvienot tradīciju spēku ar mūsdienu muzikālajām ambīcijām, kā arī piedāvā interesantus krustpunktus. Piemēram, trīs grupu izpildījumā būs dzirdams didžeridū – tradicionālais Austrālijas aborigēnu pūšaminstruments, kas rada zemu, vibrējošu skanējumu un tiek uzskatīts par vienu no pasaulē vecākajiem koka pūšaminstrumentiem. Vairāku grupu daiļrade saskaras ar Emiļa Melngaiļa mantojumu – viņa tautas mūzikas materiālu vākumā balstās „Black Rooster Kapelye„ skanējums un tas ir aktuāls arī grupas „Dyrbyni” repertuārā, taču visus šos māksliniekus vieno tikšanās Valmiermuižā 5. jūlijā, lai kopā ar festivāla apmeklētājiem svinētu etnomūzikas pasaules dažādību.

Biļetes: https://www.etnovalmiermuiza.lv/biletes. Bērniem un jauniešiem līdz 16 gadu vecumam ieeja festivālā bez maksas. Grupas biļete no 5 cilvēkiem pieejama par īpašu cenu. Tuvojoties pasākumam, biļešu cena pieaugs.

Līdzīgie raksti