Valentīndienas pasākumi 2019

Visu mīlētāju dienā, 14. februārī, šogad būs daudz un dažādu pasākumu, kuros varēs baudīt romantisku gaisotni. Lūk, pasākumu ceļvedis 2019. gada Valentīndienas pavadīšanai.

Valentīndienas koncerts LATINO LOVE SONGS Mūzikas namā “Daile”

Vietu ar īpašu atmosfēru šī gada Valentīndienas koncertiem izraudzījies Orķestris “Rīga”, aicinot klausītājus uz diviem romantiskas mūzikas vakariem 14. un 15. februārī Mūzikas namā Daile. Orķestra “Rīga” bigbendam diriģenta Raita Ašmaņa vadībā uz skatuves pievienosies harizmātiskā soliste Elza Rozentāle. Koncertos skanēs mīlestības dziesmas latīņamerikāņu mūzikas ritmos, tāpēc koncertam dots nosaukums – LATINO LOVE SONGS. Jāpiebilst, ka Elza Rozentāle ir viena no Latvijas spilgtākajām jaunajām dziedātājām. Māksliniece ar unikālu un Latvijas muzikālajai videi neraksturīgi spēcīgu vokālu, kurā samtainais tembrs mijas ar etno dziedājuma pamatīgumu un jaudu.
Biļetes: “Biļešu paradīzes” tirdzniecības kasēs. Biļetes cena: EUR 10,- EUR 12,- EUR 15,- EUR 18,- EUR 22,-

LNSO aicina pavadīt Valentīndienu krāsainā muzikālā noskaņā

Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris (LNSO) aicina pavadīt Valentīndienu krāsainā muzikālā noskaņā. 14. februārī plkst. 19.00 uz Lielās ģildes skatuves atgriezīsies pasaulslavenais diriģents Vasilijs Sinaiskis, kas reiz bijis LNSO galvenais diriģents un tikko atgriezies no nozīmīga Eiropas apceļojuma ar leģendāro Sanktpēterburgas filharmonijas orķestri. Vasilijam Sinaiskim un LNSO pievienosies Valsts akadēmiskais koris “Latvija” (mākslinieciskais vadītājs Māris Sirmais) un solisti – čelliste Diana Ozoliņa un altists Arigo Štrāls. Mākslinieki atskaņos Pētera Plakida, Riharda Štrausa un Sergeja Taņejeva skaņdarbus.
Biļetes: “Biļešu paradīzes” kasēs. Biļetes cena: EUR 20,- EUR 25,- EUR 35,- EUR 45,- EUR 60,-

Romantisks Georgija Osokina klaviermūzikas solokoncerts Dzintaru koncertzālē

Valentīndienā, 14. februārī, plkst. 19.30 Dzintaru koncertzālē uz romantisku klaviermūzikas koncertu ciklā “Dzimuši Latvijā” aicina starptautisko konkursu laureāts, jaunākais Osokinu dinastijas pianists, talantīgais Georgijs Osokins. “Viņam piemīt rets F. Šopēna mūzikas interpreta talants,” saka slavenais pianists un pedagogs Sergejs Babajans (Sergei Babayan). Savukārt leģendārais krievu pianists Dmitrijs Baškirovs (Dmitri Bashkirov) teicis: “Šis jaunais mūziķis ir ārkārtīgi talantīgs.”

Ciklā “Dzimuši Latvijā” savā soloprogrammā, kas Dzintaru koncertzālē izskanēs romantikas apvītajā Valentīndienā, G. Osokins pie klausītājiem dosies ar klaviermūziku, kurā neapolietis Domeniko Skarlati (Domenico Scarlatti) atklāj elegantu skaistumu starp baroku un klasicismu, Sergejs Rahmaņinovs (Sergei Rachmaninoff) ar vīrišķīgu romantiķa roku ved pa bezgalīgu melodiju plašumiem, Arvo Perts (Arvo Pärt) skaņdarbā “Für Alina” pirmo reizi ieskandina tintinnabuli stilu, kas viņam vēlāk atnesīs pasaules slavu. Un, protams, dvēseles un klavieru taustiņu aristokrāts Frideriks Šopēns (Fryderyk Chopin), kura mūzikas interpretācija jau kļuvusi par G. Osokina programmu neatņemamu piedzīvojumu.
Biļetes: “Biļešu paradīzes” kasēs. Biļetes cena: EUR 10,- EUR 15,- EUR 20,- EUR 25,-

Linda Leen & Lībietis – “Sapnis par vasaras nakti”

Šis koncerts neona pusgaismā ir turpinājums ziemvidus koncertsērijai Introversijas. Valentīndienā Botāniskā dārza Palmu mājā Lindas un ģitārista Riharda Lībieša mūzika izskanēs tropu dārza pilnmēness nakts atmosfērā. Zem neona gaismēnu pielietiem palmu zariem sēdvietas būs izkārtotas tā, lai balodīši varētu atrast divvientulību, kāds pabūt ar mūziku un sevi vai silti saspiesties kopā ar draugiem. Gaisā, protams, Lindas oriģinālmūzika, sadziedāšanās ar cikādēm, pa kādai eksotiskai notij un, kas zin, pat parafrāze par Šekspīru. Jāpiebilst, ka šo romantisko koncertu varēs baudīt tuvojoties pavasarim kādā citā datumā, jo koncerts jau izpārdots.
Biļetes: “Biļešu paradīzes” tirdzniecības kasēs. Biļetes cena: EUR 28,- EUR 30,-

Leļļu teātrī iestudējums pieaugušajiem – “Kazanova”

Latvijas Leļļu teātrī šobrīd tapusi jau trešā izrāde pieaugušajiem – “Kazanova”. Iestudējums pirmizrādi piedzīvos visu mīlētāju dienā – 14. februārī plkst 19.00. Veidojot arvien jaunas izrādes pieaugušo auditorijai, Latvijas Leļļu teātris mērķtiecīgi lauž stereotipu par leļļu teātri kā tikai bērniem domātu teātri. Tuvākās izrādes gaidāmas arī 8. un 22. martā.
Biļetes: “Biļešu paradīzes” tirdzniecības kasēs. Biļetes cena: EUR 7,- EUR 10,- EUR 12,- EUR13,- EUR 14,5-

Jauniešu kora “Balsis” koncerts “Mīlestība = 2”

Koka arhitektūras centrā "Koka Rīga" (Krāsotāju ielā 12) 14. februārī plkt. 12.00 notiks tradicionālais jauniešu kora "Balsis" un diriģenta Inta Teterovska Valentīndienas koncerts "Mīlestība = 2”. Jau daudzus gadus Mīlestība=II ir Inta Teterovska vadītā Jauniešu kora "Balsis" un uzticamo klausītāju tikšanās 14. februārī, kur dzejā, mūzikā, valodā un gaismā tiek piedzīvots mīlestības brīnums. Šoreiz satikšanās būs dažādās mīlestības šķautnēs caur brāļu Kalniņu prizmu, un varēs ielūkoties, kā viņi redz mīlestību – gan katrs atsevišķi, gan abi kopā. Koncertā skanēs gan kora dziesmas, gan pašu koristu solo numuri un ģitārspēle, pie klavierēm – Sintija Šteinkopfa.
Biļetes: “Biļešu paradīzes” kasēs. Biļetes cena: EUR 5,-

Koris "Sõla" aicina uz estrādes mūzikas koncertu

14. februārī plkst. 20.00 Rīgas Tehniskajā universitātē ar brīnišķīgu estrādes mūzikas koncertu "Kurtizāņu ugunskurs" viesosies viens no Latvijas spožākajiem koriem – Latvijas Kultūras akadēmijas jauktais koris "Sõla”. Kopā ar kori uz skatuves muzikāli priecāsies kora mākslinieciskais vadītājs Kaspars Ādamsons, diriģenti Laura Štoma un Artūrs Oskars Mitrevics, kā arī kora muzikālie draugi – Jānis Miltiņš (taustiņi), Dmitrijs Tarasovs (ģitāra), Viesturs Samts (sitaminstrumenti) un Norberts Skraucis (bass). Koncertā skanēs tādu žanra grandu dziesmas kā Dakotas “Kurtizāņu ugunskurs”, Bruģa “Kaija”, Apvedceļa “Zemenes”, Eduarda Rozenštrauha “Zilais lakatiņš”, Raimonda Paula “Tā es Tevi mīlēšu”, Dālderu “Dzeltenie aizkari” un daudzas citas visiem labi zināmas un mīļas estrādes dziesmas un šlāgeri.
Biļetes: “Biļešu paradīzes” kasēs. Biļetes cena: EUR 10,-

Mīlētāju dienas muzejā “Rīgas Jūgendstila centrs”

Muzejs “Rīgas Jūgendstila centrs” aicina Visu mīlētāju dienu sagaidīt radoši – uzzināt par šīs dienas svinību tradīcijām, aplūkot romantiskus telpu dekorus, apgūt pastmarku valodu, nofotografēties un nosūtīt draugam sirsnīgu atklātni. Muzejā būs īpašas Mīlētāju dienas ekskursijas. Tajās varēs iepazīt interjeru, apskatīt jūgendstila perioda pastkaršu kolekciju, kā arī apgūt izteiksmīgo pastmarku valodu. Izrādās, ka markas novietojums uz atklātnes var atklāt bez vārdiem vissmalkākos noslēpumus. Apmeklētājus priecēs rožaini sārtos toņos rotāts interjers, turklāt šajā laikā muzejā varēs apskatīt Latvijas uzņēmuma Glam Vibes dekoru kolekciju. Būs aplūkojamas izsmalcinātas ziedu kompozīcijas Mīlētāju dienas noskaņās. Jūgendstila fotosalonā varēs iemūžināt skaistos mirkļus.

Visu mīlētāju dienā – 14. februārī kādu muzeja apmeklētāju gaida īpašs muzeja un Glam Vibes sagatavots pārsteigums. Ekskursijas latviešu valodā: 14. februārī plkst. 15.00, bet ekskursija krievu valodā – 14. februārī plkst. 16.00. Pieteikšanās dalībai ekskursijā, rakstot: [email protected] vai www.facebook.com/RigaArtNouvea/.
Ieeja muzejā pārim par vienas biļetes cenu: EUR 5,-

Arī “Splendid Palace” sarūpējis īpašu piedāvājumu visiem mīlētājiem

Šogad 14. februārī kinoteātris “Splendid Palace” sagādājis īpašu pārsteigumu Valentīna dienas svinētājiem, piedāvājot noskatīties sešas īpašas filmas, sniedzot iespēju izvēlēties starp izcilām Eiropas, Holivudas, kā arī latviešu filmām. Kinoteātrī tiks radīta romantiska svētku noskaņa, apmeklētājiem būs sarūpēti romantiski pārsteigumi, kā arī būs iespēja izbaudīt īpašo Valentīna dienas piedāvājumu kinoteātra roll bārā.

Repertuārs Lielajā zālē:
Plkst. 16.15 “7 miljardi gadu pirms pasaules gada”
Plkst. 18.00 “Favorīte”
Plkst. 20.30 “Zvaigzne ir dzimusi”

Repertuārs Mazajā zālē
Plkst. 16.00 “Klases salidojums”
Plkst. 18.15 “Pacēlāju valsis”
Plkst. 20.45 “Bohēmista rapsodija”

Līdzīgie raksti