Alīda, Jūsma

Valentīndienas ekskursijas, romantiski foto un noskaņas muzejā “Rīgas Jūgendstila centrs”

Jau vairākus gadsimtus rietumu kultūrās 14. februāris tiek uzskatīts par visu mīlētāju svētkiem, arī muzejs “Rīgas Jūgendstila centrs” aicina svinēt Svētā Valentīna dienu. No 12. līdz 20. februārim muzejā būs iespēja piedalīties ekskursijās, nofotografēties romantiskā jūgendstila fotosalonā, kā arī apskatīt slovāku mākslinieku pāra – Janas Mahatovas un Pētera Mahata – ļoti neparastu un skaistu rotu izstādi. Noskaņu radīs īpaši veidotas interjera kompozīcijas un tematiska foto atklātņu izstāde no muzeja krājuma.

Divās nedēļas nogalēs – 12., 13. un 19., 20. februārī – plkst. 14.00 notiks Svētā Valentīna dienai veltītas ekskursijas. Tajās uzmanība tiks pievērsta fotografēšanās tradīcijai, kas, salīdzinot ar mūsdienām, bijis daudz laika un pūļu ietilpīgāks notikums. Ikviens varēs vairāk uzzināt, kā tapušas pāru un ģimeņu fotogrāfijas pirms vairāk kā simts gadiem un arī iemūžināt savus pašreizējos laimīgos mirkļus romantiskā jūgendstila foto salonā, par piemiņu saņemot romantisku foto. Būs iespēja iedvesmoties no talantīgā slovāku mākslinieku pāra Janas Mahatovas un Pētera Mahata, apskatot rotu izstādi “Dialogi ar pagātni”. Darbi atklāj, kā dažādas mākslas saplūst, veido organisku un jaunu izpausmes formu, vienlaikus ļaujot paust emocionalitāti, jūtas un pieķeršanos.

Valentīndienas ekskursijām iepriekš jāpiesakās, rakstot uz e-pasta adresi: [email protected], Facebook lapā (@RigaArtNouveau) vai pa tālruņa numuru 67181465. Dalībai ekskursijās derīga ieejas biļete muzejā.

Muzejs atvērts katru dienu, izņemot pirmdienas, no plkst. 10.00 līdz 18.00. Ieeja muzejā, apmeklētājiem ar sadarbspējīgu vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu.

Līdzīgie raksti