Aleksis, Aleksejs

Valdības namā atklāta Ziemassvētku egle ar 3D drukas tehnoloģijās veidotiem rotājumiem. FOTO

Ministru presidente Māris Kučinskis un ministri 18. decembrī svinīgi atklāja valdības nama galveno Ziemassvētku egli, ko šogad grezno 3D drukas tehnoloģijās radīti rotājumi, liekot uzsvaru uz eksaktās izglītības un zinātnes nozīmi.

“Ziemassvētku eglītes atklāšana katru gadu ir īpašs notikums. Šogad tas ir zīmīgs ar faktu, ka eglītes rotājumi tapuši Rīgas Tehniskajā universitātē, tādējādi simbolizējot, ka zinātne arvien vairāk ienāk valsts pārvaldē, faktiski visās valdības ministrijās. Var teikt, ka zinātne ienāk valsts pārvaldē pa visām durvīm,” valdības egli atklājot, pauda Ministru prezidents Māris Kučinskis.

Egles dekori šogad veidoti Rīgas Tehniskās universitātes Dizaina fabrikā, tajos attēlojot ministriju pārstāvēto nozaru elementus. Arī šogad Ministru kabineta egles rotāšanā uzmanība pievērsta izglītības tematikai, ņemot vērā, ka tā ir viena no šīs valdības prioritātēm.

Pasākumā piedalījās nozaru ministri, Rīgas Tehniskās universitātes rektors Leonīds Ribickis un attīstības prorektors Artūrs Zeps. Savukārt par svētku noskaņas radīšanu un muzikālo priekšnesumu šogad rūpējās gan Latvijā, gan starptautiski atzītais Lielvārdes Mūzikas un mākslas skolas bērnu koris “Lielvārde” ar māksliniecisko vadītāju Baibu Kleperi, diriģenti Evitu Konušu un koncertmeistari Marinu Kravčenko.

Ministru kabineta svinīgās Ziemassvētku egles atklāšana ir jau vairāku gadu tradīcija. Katru gadu tiek īstenota kāda tematiska ideja.

Līdzīgie raksti