Mirta, Ziedīte

Urbānais pavasaris un Sēklu tirgus Kalnciema kvartālā 4. martā

4. martā plkst. 10.00-16.00 Kalnciema kvartālā notiks Urbānais pavasaris un Sēklu tirgus. Tirgū būs sapulcējušies aktīvākie Latvijas sēklu kolekcionāri un tirgus apmeklētāji varēs paši iesēt savus garšaugus, iestādīt dēstus un darboties radošajās darbnīcās.

Pasākuma dienā īpašs notikums būs sēklu lolotājas Sandras Stabinges lekcija, kur viņa dalīsies zināšanās par mantotajiem kultūraugiem un to, kā izaudzēt pastinakus.

Sēklu tirgū Kalnciema kvartāla kafejnīcā būs sapulcējušies aktīvākie Latvijas sēklu kolekcionāri. Pasākuma mērķis ir vērst uzmanību uz Latvijai raksturīgām un saglabājamām augu šķirnēm, kā arī veicināt augu šķirņu daudzveidību. Ikvienam būs lieliska iespēja iepazīties ar dažādu sēklu audzētājiem, iegūt sēklas un mainīties ar tām. Piedāvājumā būs visdažādākās tomātu, gurķu, ķirbju, paprikas, salātu, pupiņu un cita veida sēklas. Tirgū jau parādās pirmās kļavu sulas, pie zemniekiem un mājražotājiem būs atrodami dīgsti, bioloģiski audzēti dārzeņi un zaļumi un citi pavasara vēstneši.

Plkst. 11.00-12.00 sēklu lolotāja un sēklu bibliotēkas idejas Latvijā aizsācēja Sandras Stabinge lekcijā Kādēļ pašiem ievākt sēklas? Kalnciema kvartāla kafejnīcā pastāstīs, kāpēc lolot sēklas un kāpēc ir svarīgi saglabāt tieši vietējās tradicionālās sēklas. Savukārt plkst. 14.00 bērni un jaunieši varēs uzzināt vairāk par dažādiem sēklu veidiem un piedalīties spēlē Atpazīsti sēklas. Galerijā visas dienas garumā notiks garšaugu stādīšana un sēklu sēšana.

Dalība visos pasākumos bez maksas.

Norises vieta – Kalnciema iela 35, Rīga, LV-1046

Līdzīgie raksti