Vilis, Vilhelms

Top režisora Daniila Silova pirmā spēlfilma "Tā saucamā mīlestība"

Šovasar Rīgā pabeigta pirmā no trim Latvijas spēlfilmas “Tā saucamā mīlestība” daļām. Filmas režisors ir Daniils Silovs, kuram nākamgad klajā nākošais darbs būs debija lielformāta žanrā. “Liriskajā komēdijā ar jēgu”, kā topošo darbu raksturo pats režisors, tiks atainoti trīs vakari trīs pāru dzīvē, un filmā būs redzami labi zināmi Krievijas un Latvijas aktieri. Stāsts ir par trim dažādām paaudzēm, trim viedokļiem par attiecībām, trim kopsaistītiem stāstiem...

Pirmās daļas filmēšanā piedalījās jauni un skatītājiem labi atpazīstami aktieri gan no Krievijas, gan Latvijas: Andrejs Mironovs-Udalovs, kurš ir slavenā krievu aktiera Andreja Mironova mazdēls un nesen filmējies krievu kases grāvējā “Glābiet Ļeņingradu”, Anna Glaube - krievu teātra un kino aktrise, kura piedalījusies jau vairāk nekā 20 dažādos projektos, un Latvijā labi zināmais teātra un kino aktieris Maksims Busels, kurš jau vairākas sezonas atzīts par labāko Krievu Drāmas teātra jauno aktieri, kā arī ir prestižās Latvijas teātra balvas "Spēlmaņu nakts" nominants.

Filmas uzņemšana tika uzsākta 2017. gadā un to veic Latvijas profesionāļu komanda. Režisors Daniils Silovs kino jomā debitēja 2016. gadā, kad viņa darbs "Vienreizējā" tika nominēts "Lielā Kristapa" balvai kā labākā īsfilma. Tā tika demonstrēta arī festivālos Ņujorkā, Losandželosā, Maskavā, Kijevā un citās pilsētās.

"Tā saucamās mīlestības" producente un otrā režisore ir Jūlija Kova, kura karjeru sākusi, strādājot spēlfilmu, seriālu un mūzikas klipu uzņemšanas laukumos dažādās valstīs līdz īpaši pievērsusies tieši mūzikas video režisēšanai. Šogad īpaši lielu ievērību pasaulē izpelnījies Jūlijas veidotais mākslinieciskais mūzikas videoklips "Delusion", kas tapis Krievijā populārai blogerei Malvina Money un izrādīts vairākos prestižos filmu festivālos Eiropā, Krievijā, ASV, Latīņamerikā un Āzijā.

Topošās filmas galvenais operators ir Makars Borisovs, kurš piedalījies vairāku spēlfilmu, kā arī daudzu mūzikas video un reklāmas klipu tapšanā. Viņš sadarbojies arī ar labi zināmiem bokseriem - Aleksandru Gvozdiku un Oleksandru Usiku. “Tā saucamā mīlestība” Makaram ir otrā kopdarbības pieredze ar Daniilu Silovu, jo viņi sastrādājās arī īsfilmas "Vienreizējā" tapšanas procesā.

"Tā saucamā mīlestība" ir trīsdaļīga spēlfilma, kuras katrā daļā stāstīts par kādu konkrētu pāri. Vienā vīrs un sieva pirmoreiz tiekas ar ģimenes terapeitu, lai risinātu attiecību krīzi un mēģinātu atcerēties, kāpēc visus šos gadus turējušies kopā. Otrā romantiskas mīlestības idejā vīlušies jauns puisis un meitene banālā vienas reizes "Tinder" randiņā neveiksmīgi pretojas sajūtai, kas viņiem ir nevajadzīga un nesaprotama. Savukārt trešajā gados vecs pāris, kas visu mūžu nodzīvojis kopā, dodas uz savas mazmeitas kāzām, taču daudz pieredzējušos mīlniekus sagaida pārbaudījums, kas liek apšaubīt visu, kas viņus visus šos gadus ir vienojis.

Bieži vien tikai konflikta ceļā mums izdodas saprast, kas ir patiesi svarīgs. Vērojot trīs pilnīgi atšķirīgas situācijas, filmā tiek aicināts pašu skatītāju atbildēt uz jautājumu, kas ir īsta mīlestība?

“Tā saucamā mīlestība” ir vienkārša filma par mīlestību, pareizāk sakot, par to, kā mīlestību saprot dažādas paaudzes," saka tās režisors. "Filmas pamatā ir dialogs, un pats skatītājs tiek aicināts atbildēt uz galvenajiem jautājumiem. Vai digitālajā pasaulē vēl ir vieta mīlestībai, lai arī šķiet, ka nekas cits bez nemitīgas satura maiņas un "laikošanas" nav atlicis? Vai mīlestība var izturēt ikdienas dzīves pārbaudījumus un to nevar izšķīdināt sadzīves darbos, borščos un autiņos? Vai ir iespējams visu mūžu nodzīvot mīlestībā un nevilties vienam otrā?"

"Man šķiet, ka Latvijas kino nav pietiekami daudz vienkāršu un vieglu filmu, filmu bez politikas, bez pārāk lielām drāmām," rezumē Daniils Silovs. "Es vēlējos uztaisīt tieši tādu filmu - vieglu un gudru, filmu par cilvēkiem un viņu attiecībām savā starpā. Kino, kas būtu saprotams ikvienam skatītājam gan Latvijā un Krievijā, gan Ukrainā un Francijā, jo galvenā universālā tēma, kas mūs vieno, ir mīlestība. Un, protams, tas viss tapis uz mūsu skaistās galvaspilsētas fona, kas ir pelnījusi, lai skatītājs to redzētu visā pasaulē."

Līdzīgie raksti