Zigrīda, Zigfrīda, Zigrīds

Tautas lietišķās mākslas studijas “Rītausma” 50 gadu jubilejas izstāde

Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Rīgas Kultūras centrs “Iļģuciems” no 10. septembra līdz 4. oktobrim aicina visus interesentus apmeklēt Tautas lietišķās mākslas studijas “Rītausma” 50 gadu jubilejas izstādi “Sapņi par naktsvijolēm”.

Atskatoties uz ilgajiem, radošajiem Tautas lietišķās mākslas studijas “Rītausma” 50 darba gadiem, Rīgas Kultūras centra “Iļģuciems” 2. stāva vestibilā iekārtota ekspozīcija ar nosaukumu “Sapņi par naktsvijolēm”. Studijas vadītāja Dagnija Liepa par izstādes nosaukumu stāsta: “Visiem 50 darba gadiem cauri manāmi lielisku meistaru rokraksti, kas savijušies izsmalcinātos rokdarbos kā ziedu rakstu mežģīnēs. Lai radītu šos rakstu rakstus ir jābūt ne vien talantīgam sava amata pratējam, bet arī nedaudz sapņotājam... Tādēļ arī mūsu jubilejas izstāde ir mūsu sapņi, kas realizēti rokdarbos ar nosaukumu “Sapņi par naktsvijolēm”. Tā mēs sapņojot radām jau 50 gadus.”

Izstādē eksponēti studijas kvalitatīvākie, tehniski sarežģītākie, krāšņākie darinājumi. Izstādi iekārtojusi māksliniece un izstāžu iekārtotāja Baiba Vaivare.

Studija “Rītausma” apvieno plaša profila rokdarbnieces, kas rada un pilnveido sevi dažādās tehnikās: adīšanā, tamborēšanā, izšūšanā, mezglošanā, frivolitē un adatiņu mežģīņu darināšanā un citās. Ilgo darbības gadu laikā katrai studijas dalībniecei izveidojies savs unikāls rokraksts, pēc kura meistari var atpazīt citu rokdarbnieku vidū.

Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Rīgas Kultūras centra “Iļģuciems” Tautas lietišķās mākslas studija “Rītausma” kā rokdarbu pulciņš savu darbību sāka 1970. gadā pie Latvijas Nedzirdīgo savienības kultūras nama “Rītausma”, pieņemot pulciņa nosaukumu “Rītausma”. Tā dibinātāja un vadītāja līdz 2006. gadam bija Tautas daiļamata meistare Biruta Šmite, kura 36 radošo gadu laikā izveidoja unikālo studijas “Rītausma” rokrakstu. 1985. gadā  rokdarbu pulciņš ieguva Tautas lietišķās mākslas studijas nosaukumu. Kopš 2008. gada studijas mājvieta ir Rīgas Kultūras centrs “Iļģuciems”. Laikā no 2007. gada līdz 2019. gadam studiju vadīja Tautas daiļamata meistare Biruta Bīriņa. No 2020. gada studiju vada Dagnija Liepa, kuras darbi regulāri tiek publicēti žurnālā “Praktiskie rokdarbi”. Starp studijas dalībniecēm  ir vairākas Tautas daiļamata meistares un Latvijas Amatniecības kameras amata meistares.

Izstāde apskatāma katru dienu no plkst. 10.00 līdz 18.00, ieeja bez maksas.

Līdzīgie raksti