Baiba, Barbara, Barba

Starptautiskajā mākslinieku dienā klājā nāk dzejas un mūzikas albums “Tu sauci mani vārdā – upju līnijās”

Jau vairāk nekā desmit gadus 25. oktobrī visā pasaulē atzīmē “Starptautisko mākslinieku dienu”. Dzejas un mūzikas albums “Tu sauci mani vārdā – upju līnijās” (2021) apvieno dažādu paaudžu aktierus, komponistus, mūziķus, dzejniekus un māksliniekus, lai vienotos kopējā sarunā par dzeju un savstarpējā sirsnībā. Atsaucoties klausītāju aicinājumam, tagad dzejkoncertu iespējams klausīties YouTube, iTunes un Spotify.

“Es augstu vērtēju ikvienam dzejas lasīšanas iesācējam atpazīstamo sajūtu: to svēto un nedrošo mirkli, kad “ēdies” cauri grāmatu kalniem cerībā – kaut nejauši – uzdurties sev būtiskajam.” (Anda Buševica, LR1 žurnāliste, raidījuma “Augstāk par zemi” veidotāja).

Dzejkoncerts “Tu sauci mani vārdā – upju līnijās” tapa laikā, kad sākās pandēmija – 2020. gada martā. Albums veidots, iedvesmojoties no Noras Jakovelas debijas dzejas krājuma, kas tapis piecu gadu garumā, aptverot sajūtas ceļojumu laikā pa Vāciju, Šveici, Franciju, Itāliju un Dāniju. Nora ir darbojusies kā kultūras projektu asistente teātra izrādēs “Armastus” un “Alise brīnumzemē” (rež. I. Tropa, 2019), “Grāmata zīme” (rež. L. Šmukste, 2019) un “Zalkša līgava” sagatavošanas stadijā (rež. I. Tropa, 2020). Dzejas krājums tika nominēts Ojāra Vācieša literārajai prēmijai (2020).

Savijot liriku un oriģinālmūziku, tika izveidota dzejas un mūzikas koncertprogramma jeb dzejkoncerts, kas 2020. gada vasarā tika prezentēts Raiņa un Aspazijas mājā Rīgā, Raiņa un Aspazijas vasarnīcā Jūrmalā, Mālpils muižā un citur. 2021. gadā sadarbībā ar mūzikas ierakstu izdevniecību “UPE tuviem un tāliem” tika izdots dzejas un mūzikas albums “Tu sauci mani vārdā – upju līnijās”.

Albuma radošā komanda ir: aktieri Inta Tirole, Jānis Skanis un Maija Arvena Kalniņa, komponistes un mūziķes Lauma Kazaka (balss, ģitāra) un Ieva Lapkovska (flauta), mūziķe, senās mūzikas interprete Marianna Puriņa (vijole) un skaņu režisors un producents Ivars Kalniņš (“Raksturs Audio”). Dziesmu vārdu autori ir N. Jakovela, L. Kazaka un Kaspars Cīrulis. Albumā iekļauta latviešu tautasdziesmas aranžija, ko veidojuši M. A. Kalniņa, I. Kalniņš, Staņislavs Judins (kontrabass) un Andris Buiķis (bungas). Albuma vizuālajā noformējumā izmantoti aktrises un mākslinieces M. A. Kalniņas vāka gleznojums un eļļas zīmējumi, dizainu veidojusi Gunita Kraševska.

Dzejas un mūzikas albuma prezentācijas koncerti norisinājās ierobežotos apstākļos 2021. gada septembrī un oktobrī vēsturiskajā Mencendorfa namā Vecrīgā.

“Mani iedvesmo sajūtas, ko atklāj dzeja. Albumā iekļautā oriģinālmūzika ir viegla, vijīga, zeltaini dzirkstoša, daudzi saka – latviska. Manuprāt, disks ir ļoti sirsnīgs un dzīvespriecīgs”, saka komponiste un mūziķe, dzejas un mūzikas albuma producente Lauma Kazaka.

Albuma galvenais finansiālais atbalstītājs ir Solfeg.io dzejas, mūzikas un mākslas platforma (Facebook lapa). Platformas radošās komandas kodolu veido aktieri, mūziķi un producenti, kurus aizrauj dzejkoncertu, teātra izrāžu, mūzikas un mākslas notikumu radīšana. “Mēs turpinām veidot radošo dzejas un kompozīcijas ciklu par sievietes iekšējo pasauli, kurā aicinām iesaistīties jaunās dzejnieces un komponistes, sūtot ziņu un savus darbus mūsu Facebook lapā,” aicina producente Ieva Pauļuka.

Savukārt, 20. novembrī pl. 19:00 notiks izcilā latviešu dzejnieka, atdzejotāja un publicista Knuta Skujenieka audiogrāmatas “Dziesmu dziesma” prezentācija, kas norisināsies mūzikas un drāmas telpā OratoriO Rīgā, Sporta ielā 2 sadarbībā ar aktrisi un režisori Rēziju Kalniņu un diriģentu Aināru Rubiķi. Prezentācijas pasākumā piedalīsies aktieri Andris Bulis un Maija Arvena Kalniņa, un komponiste un dziesminiece Lauma Kazaka.

Aicinām rezervēt ielūgumus bilesuparadize.lv! Īpašs piedāvājums bibliotekāriem, mūzikas un literatūras skolotājiem - nākot kopā ar kolēģiem vai skolnieku grupu, audiogrāmatu saņemsiet dāvanā! Iepriekšēja pieteikšanās līdz 7. novembrim: Ieva Pauļuka, Solfeg.io dzejas, mūzikas un mākslas platformas producente, mob. 29196461 vai [email protected]

Līdzīgie raksti