Haralds, Almants

Splendid Palace atklāj kino vakaru ciklu “Desmit izcili ceļojumi”. FOTO

Otrdien, 29. janvārī, klātesot kinokritiķēm Dairai Āboliņai un Ditai Rietumai, jaunās latviešu ceļa filmas "Blakus" režisorei Alisei Zariņai, aktierim Uldim Dumpim, kino un auto gardēžiem Paulam Timrotam un Ģirtam Timrotam un citām sabiedrībā zināmām personībām, ar iedvesmojošām sarunām un režisora Deivida Linča filmu "Mežonīgie sirdī" (Wild at Heart) tika atklāts road movie kino cikls "Desmit izcili ceļojumi".

Cikls aicinās iepazīt road movie jeb ceļa filmu žanra labākos paraugus, un pirms katra seansa uz sarunām par līkločiem, negaidītiem pagriezieniem, pitstopiem, ceļabiedriem un citām neatņemamām žanra sastāvdaļām aicinās kompetenti līdzbraucēji.

Atklāšanas seansā tie bija kinokritiķe Daira Āboliņa un viņas viesis – autobraucējs sirdī, aktieris Uldis Dumpis.

Nākamais seanss cikla ietvaros gaidāms 26. februārī – tā būs režisora Barija Levinsona četriem oskariem godalgotā filma un Berlīnes Zelta lāča laureāte, 1988. gada kinolente "Lietus vīrs". Šī filma saņēmusi Kinoakadēmijas balvu gan kā labākā filma, gan labākais scenārijs, Barijs Levinsons atzīts par labāko režisoru, bet Dastins Hofmans – par labāko aktieri. Dastins Hofmans un Toms Krūzs spēlē brāļus, kas pēc tēva nāves uzzina viens par otra eksistenci. Divatā viņi dodas kopīgā ceļojumā no tēva mantotajā1949. gada Buick Roadmaster, un tas izvēršas arī par ceļojumu vienam pie otra. Arī šī seansa komentētāji būs brāļi – kino un auto gardēži Pauls un Ģirts Timroti.

AVIS kino vakari "Desmit izcili ceļojumi" kinoteātrī "Splendid Palace" visa gada garumā piedāvā iespēju iepazīt road movie žanra labākos paraugus. Ciklā būs skatāmi tādi žanra paraugi kā "Nicinājums" (Le Mepris, rež. Žans Liks Godārs), "Telma un Luīze" (Thelma & Louise, rež. Ridlijs Skots), "Brāļi Blūzi" (The Blues Brothers, rež. Džons Landiss), "Taksists" (Taxi Driver, rež. Mārtins Skorsēze), "Mis Saulstariņš" (Little Miss Sunshine, rež. Valērija Ferisa un Džonatans Deitons), "Trakais Pjero"(Pierrot le Fou, rež. Žans Liks Godārs), "Parīze. Teksasa" (Paris, Texas, rež. Vims Venderss) un "Limuzīns Jāņu nakts krāsā" (rež. Jānis Streičs).

Līdzīgie raksti