Haralds, Almants

Šodien, Starptautiskajā Dejas dienā, notiks Dejas balvas pasniegšana

Šodien, Starptautiskajā Dejas dienā, tiks pasniegts jaundibinātais nacionālas nozīmes apbalvojums – Dejas balva. Pasniegšanas ceremonija no plkst. 19.00 norisināsies Mihaila Čehova Rīgas krievu teātrī.

Dejas balva ir Latvijas augstākais apbalvojums profesionālajā dejas mākslā – baletā, laikmetīgajā dejā, mūsdienu un skatuviskajā tautas dejā. “Dejas balvas 2017–2018” ceremonijā tiks pasludināti uzvarētāji 13 nominācijās, kā arī pasniegta balva par mūža ieguldījumu horeogrāfam, deju pedagogam, vairākkārtējam Deju svētku virsvadītājam Uldim Šteinam. Katrs laureāts saņems naudas balvu 1000 eiro apmērā (mūža balvas saņēmējs – 1500 eiro) un mākslinieces Gintas Grūbes veidotu statueti.

Balvas pasniegšanas ceremonijas veidošanā sadarbojas atzīti dejas, teātra, video un mūzikas mākslinieki – režisore Krista Burāne, horeogrāfes Aleksandra Astreina, Guna Trukšāne, Anete Vanceviča un Agnese Bordjukova, muzikālā noformējuma mākslinieks DJ Monsta un citi. Ceremonijai nebūs vadītāja klasiskā izpratnē, jo vārdus aizstās kustība, kas aptvers visus nomināciju žanrus – baletu, skatuvisko tautas deju, mūsdienu un laikmetīgo deju. Tā kā Dejas balvas pasniegšanas ceremonija šogad notiks pirmo reizi Latvijas vēsturē, vakara gaitā skatītāji tiks aicināti domāt par to, cik gan daudzas pirmās reizes savā dzīvē ir jāpiedzīvo dejas māksliniekam, lai radītu darbus, kurus pamana un novērtē skatītāji, kolēģi un kritiķi.

Dejas balvas žūrijā darbojās baleta eksperti Gunta Bāliņa, Marians Butkevičs un Regīna Kaupuža (žūrijas komisijas priekšsēdētāja), laikmetīgās dejas eksperti Ramona Galkina un Andris Kačanovskis, skatuviskās tautas dejas eksperti Gints Baumanis un Alda Skrastiņa, mūsdienu dejas eksperti Inga Raudinga un Guntis Spridzāns.

Dejas balvu rīko Latvijas Dejas informācijas centrs sadarbībā ar Kultūras ministriju.

Dejas balvas pasniegšanas ceremoniju būs iespējams vērot arī interneta tiešraidē portālā LSM.lv.

Līdzīgie raksti