Olga, Zita, Zigita, Liega

Smilšu skulptūru festivāls Jelgavā 2020

Turpinot 14 gadus garo tradīciju un pielāgojoties situācijai, Jelgavā, Pasta salā arī šogad taps smilšu skulptūru parks. Pilsētas 755. jubilejas gadā godināsim Jelgavas vēstures leģendas un lielākās vērtības – sākot ar senajiem ziemeļbriežu medniekiem līdz pat visiem tik iemīļotajai grupai “Prāta Vētra”. Parka māksliniecisko koncepciju radījis tēlnieks Kārlis Īle, bet smilšu mākslas darbu izveidē piedalīsies mākslinieki no visas Latvijas.  Skulptūru parks apmeklētājus gaidīs jau no 20. jūnija, un būs apskatāms visas vasaras garumā.

Pielāgojoties valstī un pasaulē noteiktajai ārkārtas situācijai un ierobežojumiem, Starptautiskais Smilšu skulptūru festivāls Jelgavā šogad nevar uzņemt māksliniekus no visas  pasaules. Tomēr, pasākuma organizatori ir raduši risinājumu, lai arī šoreiz jelgavniekiem un pilsētas viesiem visas vasaras garumā būtu iespēja ielūkoties smilšu mākslas pasaulē.

No Hercoga Jēkaba līdz “Prāta Vētrai”

Pilsētas 755. jubilejas gadā smilšu skulptūru parka tēma izraudzīta īpaša - tikai par un ap Jelgavu, pilsētas lielākajām vērtībā un vēstures leģendām. Līdz ar unikālo situāciju un nozīmīgo tēmu parka veidošanai izraudzīta jauna mākslinieciskā koncepcija, kuru veidojis viens no pasaulē titulētākajiem un atzītākajiem skulptoriem, Latvijas zelta tēlnieku komandas vadošais spēks, Kārlis Īle.

Skulptūru skicēs aptveri dažādi Jelgavas vēstures notikumu periodi,  sākot ar senajiem ziemeļbriežu medniekiem, zemgaļu apmetnēm Lielupes krastā, zobenbrāļu ordeni, Hercogu Jēkabu, pasaules zināmāko dēkaiņu piedzīvojumiem, pirmo gaisa balonu, teātra tēva Alunāna motīviem līdz pat pirmajai cukurfabrikai, pilsētas lielajam ģerbonim un visiem tik labi zināmajiem jelgavniekiem, grupai “Prāta Vētra”.

Jau no 20. jūnija Jelgavas pilsēta gaidīs smilšu mākslas cienītājus

Maija beigās Pasta salā tika uzsākta skulptūru tehnisko pamatņu sagatavošana un blietēšana, lai jau šodien, 8. jūnijā mākslinieki varētu uzsākt darbu pie tēlniecības darbu izveides. Apmeklētājus skulptūru parks gaidīs sākot ar 20. jūniju. Pēc parka atvēršanas mākslinieki paralēli jau radītajām skulptūrām turpinās darbu pie tā papildināšanas ar jauniem tēlniecības brīnumiem, ļaujot ikvienam jelgavniekam un pilsētas viesim ielūkoties smilšu mākslas tapšanas procesā. Skulptūru parks būs atvērts visu vasaru līdz pat oktobrim.

Papildus skulptūrās neiekļautajiem vēstures notikumiem, parka teritorija tiks papildināta ar dažādām planšetēm un foto objektiem, kas vēstīs  par Jelgavas pilsētas 755 gadu garo vēsturi un notikumiem.

Parks atvērts no 20. jūnija līdz 1. oktobrim, darba laiks no 10.00 līdz 20.00, katru dienu. Ieejas maksa skulptūru parkā – 2.00 eiro; skolēniem, studentiem, pensionāriem un cilvēkiem ar invalīdu apliecību – 1.00 eiro. Bērniem līdz 7 gadu vecumam ieeja bezmaksas.

Vairāk www.jelgava.lv un www.festivali.jelgava.lv

Līdzīgie raksti