Biruta, Mairita, Bernedīna

"Sinfonietta Rīga" noslēdz savu trīspadsmito koncertsezonu

Kamerorķestris "Sinfonietta Rīga" noslēdz savu trīspadsmito koncertsezonu uz vienas skatuves ar izcilo argentīniešu pianistu Nelsonu Gerneru. Divos koncertos, 17. maijā plkst. 19.00 Lielajā ģildē un 18. maijā plkst. 18.00 Latgales vēstniecībā “Gors” kamerorķestris diriģenta Normunda Šnē vadībā atskaņos vācu romantisma laikmeta dižgara Johannesa Brāmsa muzikālos sacerējumus – Otro simfoniju Remažorā un Otro klavierkoncertu Sibemolmažorā.

Brāmsa draugs Teodors Billrots pēc iepazīšanās ar Otrās simfonijas partitūru rakstīja: “Tā pilna viļņu ņirboņas, debess zilgmes, saules gaismas un vēsu, zaļu ēnu.” Vispacilātāko un gaišāko no Brāmsa simfonijām mēdz dēvēt par pastorālo. Tai līdzās skaņraža katedrāliski monumentālais Otrais klavierkoncerts ar argentīniešu pianista Nelsona Gernera solo. Talantīgā mūziķa potenciālu jau viņa studiju gados pamanīja (arī Argentīnā dzimusī) Marta Argeriča, un vēlāk abi kopā uzstājušies, spēlējot četrrocīgi. Nelsonu Gerneru uzskata par vienu no diskrētākajiem māksliniekiem, kas vienlaikus izveidojis iespaidīgu solista karjeru. Augstu cildināti pianista veiktie ieskaņojumi. Viņa spēle tai piemītošā poētisma un skaidrības dēļ tiek salīdzināta ar pilnmēness nakti.

Koncertā piedalās:
Nelsons Gerners, klavieres
Sinfonietta Rīga
Diriģents Normunds Šnē

Nelsons Gerners
Argentīnā dzimušais un šobrīd Šveicē dzīvojošais pianists Nelsons Gerners (1969) pieskaitāms pasaules pianistu elitei. Jau septiņpadsmit gadu vecumā izcīnijis galveno balvu Buenosairesas Starptautiskajā Lista konkursā, bet trīs gadus vēlāk (1990) plūcis laurus Ženēvas izpildītājmākslinieku konkursā, Gerners pameta dzimto Argentīnu un apmetās Eiropā. Šodien Gerners par savu mājvietu sauc gleznaino Šveices pilsētu, kurā jaunībā guvis panākumus un atpazīstamību. Šeit viņš ir klavierspēles profesors Ženēvas Mūzikas akadēmijā, no šejienes sākas viņa koncertturnejas Eiropā un ārpus tās robežām, no šejienes Gerners mēro ceļu arī uz Berlīni, kur strādā par pasniedzēju Barenboima – Saīda akadēmijā.

Ietekmīgais britu klasiskās mūzikas žurnāls BBC Music Magazine komentē: “Šis argentīniešu pianists pieder augtsākās raudzes mākslinieku saimei… viņa muzikālā poēzija ir tikpat dabiska kā elpošana”.

Nelsons Gerners ir sadarbojies ar tādiem pasaules vadošajiem orķestriem kā slaveno Londonas Philharmonia Orchestra, Orchestre de la Suisse Romande, Brēmenes vācu kamerfilhamonijas orķestri, Tokijas NHK simfonisko orķestri, Orchestre de Paris, Roterdamas filharmoniķiem, Bilbao simfonisko orķestri un Beļģijas Nacionālo simfonisko orķestri, kā arī redzamākajiem mūsdienu diriģentiem, tādiem kā Nēmi Jervi, seru Marku Elderu, Vasīliju Sinsaiski, Džonatanu Notu, Fabio Luizi un Fransu Brigenu.

Biļetes: "Biļešu paradīzes" kasēs.

Līdzīgie raksti