Aelita, Gastons

Sākusies gaismas festivāla “Staro Rīga” līdzdalības akcija “# Staro mājās”

No 16. līdz 22. novembrim gaismas festivāla “Staro Rīga” organizētāji visus Latvijas iedzīvotājus, ieskaitot arī iestāžu un uzņēmumu darbiniekus, aicina savos sociālo mediju profilos izvietot pašu veidoto gaismas noformējumu fotogrāfijas vai videomateriālus, izmantojot tēmturi #staromajas. Akcijas mentori ir pieci Latvijas mākslinieki: Helēna Heinrihsone, Katrīna Neiburga, Kristians Brekte, Kristaps Ancāns un Miķelis Mūrnieks, kuri savukārt aicina ikvienu veidot gaismas objektus vai performances savās mājās vai darba vietās.

Sociālajos medijos ar tēmturi #staromajas publicētie gaismas noformējumu attēli vai videomateriāli piedalīsies konkursā, kura uzvarētāju noteiks žūrijas un skatītāju kopīgs balsojums. Tas tiks uzsākts 22. novembrī pulksten 22.00 un turpināsies precīzi divas diennaktis līdz 24. novembra vakaram. Žūrija visuprims vērtēs radītā gaismas noformējuma idejas unikalitāti, kā arī dažādu materiālu izmantojumu, izpildījuma kvalitāti un pamanāmību pilsētvidē.

Akcijas “# Staro mājās” dalībnieki iedvesmu var smelties jau minēto piecu Latvijas mākslinieku – Helēnas Heinrihsones, Katrīnas Neiburgas, Kristiana Brektes, Kristapa Ancāna un Miķeļa Mūrnieka – videoklipos, kas apskatāmi “Staro Rīga” komunikācijas kanālos internetā. Tajos mākslinieki piedāvā dažādas interpretācijas par gaismas objektu un performanču veidošanu, kurām iedzīvotāji aicināti sekot vai arī atklāt sevī radošo garu un, iedvesmojoties no mākslinieku idejām, veidot savus gaismas darbus.

Praktiskus ieteikumus gaismas noformējumu veidošanai piedāvā arī Rīgas interešu izglītības iestādes un pedagogi, un tie aplūkojami Rīgas Interešu izglītības metodiskā centra mājas lapā (https://www.intereses.lv/idejas-lidzdalibas-akcijai-staro-majas).

Piedalīties akcijā aicinātas arī iestādes un mākslas skolas, uzņēmumi un draugu grupas, kopā radot svētku sajūtu Rīgā laikā, kad Latvija svin savu dzimšanas dienu.

Plašāka informācija par festivālu un līdzdalības akciju atrodama mājas lapā staroriga.lv, kā arī “Staro Rīga” sociālo mediju profilos “Facebook” un “Instagram”.

Līdzīgie raksti