Aleksis, Aleksejs

Sākas pieteikumu pieņemšana dalībai konkursā “Ineses Galantes talanti”

Sākas Latvijā visprestižākais klasiskās mūzikas jauno izpildītāju konkurss “Ineses Galantes talanti”, kuru katru gadu rīko Ineses Galantes fonds sadarbībā ar Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas pasniedzējiem un ar ietekmīgu partneru un mecenātu atbalstu. Konkurss parasti notiek četrās kategorijās: vokālā māksla, taustiņinstrumentu spēle, stīgu instrumentu spēle, pūšaminstrumentu un sitaminstrumentu spēle. Muzikālo priekšnesumu video un pretendentu anketas var iesniegt konkursa oficiālajā vietnē www.inesesgalantestalanti.lv līdz 16.oktobrim. Piedalīšanās ir bez maksas.

Konkurss notiks divos posmos: pirmajā kārtā žūrija vērtē dalībnieku video pieteikumus un 28.oktobrī paziņos izpildītājus, kuri būs iekļuvuši finālā. Tajā pat dienā projekta oficiālajā vietnē sāksies skatītāju balsojums, kas noteiks uzvarētāju nominācijā “Publikas simpātija”. Konkursa fināls un laureātu apbalvošana notiks 24.novembrī Dzintaru koncertzāles Mazajā zālē.

Konkursa “Ineses Galantes talanti” laureātus gaida naudas prēmijas, stipendijas, meistarklases ar slaveniem māksliniekiem un citas vērtīgas balvas no projekta partneriem un mecenātiem. Rietumu bankas dibinātais labdarības fonds Nākotnes Atbalsta fonds atbalsta konkursu kopš tā dibināšanas brīža. Laureāti katrā kategorijā saņems prēmijas: 3.vietas ieguvēji – 200 eiro, 2.vietas ieguvēji – 300 eiro, uzvarētāji saņems naudas prēmiju 400 eiro apmērā. Tāpat naudas balvu 100 eiro apmērā saņems pirmo vietu ieguvēju pedagogi, katrā kategorijā.

“Viena no šī konkursa lielākajām vērtībām ir tas, ka iespēja tajā piedalīties ir visiem mūziķiem, kuri vēlas izmēģināt savus spēkus un gūt skatuves pieredzi – neatkarīgi no materiāliem apstākļiem un dzīvesvietas. Tā ir lieliska ideja, kā sameklēt un atbalstīt jaunus talantus. Vēlos īpaši atzīmēt arī to, ka konkursa organizētāji rūpējas par tālāko laureātu attīstību mūzikas jomā, aicinot tos piedalīties koncertos un palīdzot gūt izglītību, ko pierāda laureātu tālākie spilgtie ceļi viņu mūziķu karjerā,” uzskata Inga Šīna, Nakotnes Atbalsta fonda valdes priekšsēdētāja.

Zviedrijas labdarības fonds Anders Wall Foundation atkal piedāvās unikālu iespēju vienam no konkursa finālistiem pretendēt uz ikgadēju grantu, ko piešķir Zviedrijas jaunajiem vokālistiem. Iepriekš šādu iespēju ieguva vokālisti Marlēna Keine, Artjoms Safronovs, Dainis Kalnačs (šobrīd – Latvijas Nacionālās operas solisti) un Laura Lolita Perešivana (London National Opera Studio soliste, prēmijas Musician's Company Award 2021 laureāte, un La Scala Academy of Lyric Opera 2023-2025 soliste).

Trīs finālistus gaida personiska balva no konkursa mūzas un dibinātājas, operas dīvas Ineses Galantes – personiska meistarklase un naudas prēmija.

Uzvara konkursā paver brīnišķīgas iespējas – jaunie izpildītāji saņem ielūgumu piedalīties ikgadējos mūzikas pasākumos, kurus organizē Ineses Galantes fonds, tostarp koncertos “Ziemassvētku prelūdija”, kā arī dažados citos prestīžos pasākumos.

Plašāk par konkursa nosacījumiem var lasīt vietnē www.inesesgalantestalanti.lv

Līdzīgie raksti