Elfrīda, Sintija, Sindija

Šaha Grand Prix sērijas atklāšanas ceremonija Melngalvju namā. FOTO

Vakar, 11. jūlijā, Melngalvju namā notika oficiālā šaha Grand Prix sērijas atklāšanas ceremonija, kas notiks Rīgā no 12. līdz 24. jūlijam. Rīgas turnīra posms ir viens no 2019.–2020. gada Pasaules čempionāta cikla posmiem.

Grand Prix atklāšanas ceremonija – vērienīgs pasākums Rīgā, kas pulcēja vienkopus žurnālistus, galvenos redaktorus, kā arī uzņēmējdarbības pārstāvjus. Uz pasākuma sarkanā paklāja tika manīti: Saeimas deputāte Dana Reizniece-Ozola (pārstāvēja Latviju pasaules šaha Olimpiādē), Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras vadītājs Andris Ozols, Latvijas Šaha federācijas prezidents Āris Ozoliņš, Maskavas nama Rīgā vadītājs Juris Silovs, politiķis Valdis Birkavs ar kundzi Marinu Dianovu – žurnāla Titanium galveno redaktori, Grand Palace Hotel īpašnieks Bernards Loevs ar kundzi Svetlanu Loevu, politiķis Imants Parādnieks, Mix Media Group vadītājs Andrejs Feldmanis ar kundzi Aleksandru Krasovicku, radio SWH+ galvenais producents Edmunds Kaševskis, Baltic Travel Group vadītājs Vlads Korjagins un daudzas citas sabiedrībā zināmas personas.

FIDE prezidents Arkādijs Dvorkovičs pasākuma laikā paziņoja oficiālu turnīra atklāšanu, grandmeistarus sveica arī World Chess prezidents Iļja Merenzons un Kaspersky vadītājs Baltijas valstīs – Andis Šteimanis.

Ceremonijas vakara vadītāji bija Dagmāra Legante-Celmiņa un Mārtiņš Kapzems – modele, TV zvaigzne un viens no iecienītākajiem pasākumu vadītājiem Latvijā. Viņi viesus iepazīstināja ar gaidāmā turnīra dalībniekiem, savukārt grupa Dagamba viesiem radīja īpašu vakara atmosfēru.

Turnīra galvenais tiesnesis, starptautiskais šķīrējtiesnesis Takis Nikolopulus, ceremonijas laikā veica izlozi, kurā tika noteikti dalībnieku starta numuri. Spēlētāji ar augstākajiem vērtējumiem turnīra sākumā – Aniš Giri (Anish Giri), Maksims Vasiers-Lagravs (Maxim Vasier-Lagrav), Aleksandrs Griščuks (Alexander Grischuk) un Šakrijars Mamedjarovs (Shakhriyar Mamedyarov) – attiecīgi saņēma starta numurus 1, 16, 9 un 8. Atklāšanas ceremonijā tika noteikti arī pārējo 12 spēlētāju starta numuri.

Kārtas pāri:

Sergejs Karjakins (2748, Krievija) – Aniš Giri (2779, Nīderlande)
Veslijs So (2763, ASV) – Pentala Harikrišna (2734, Indija)
Petrs Svidlers (2737, Krievija) – Jans Kšištofs Duda (2729, Polija)
Šakrijars Mamedjarovs (2765, Azerbaidžāna) – Danils Dubovs (2700, Krievija)
Ņikita Vitjugovs (2727, Krievija) – Aleksandrs Griščuks (2766, Krievija)
Levons Aronjans (2756, Armēnija) – Juj Jaņi (2736, Ķīna)
Hikaru Nakamura (2754, ASV) – Veselins Topalovs (2740, Bulgārija)
Maksims Vasiers-Lagravs (2775, Francija) – Dāvids Navara (2734, Čehija)

Šo pasākumu jau atkal atbalstīja oficiālais VIP partneris – Beluga. Atklāšanas ceremonijas laikā tika radīti īpaši Beluga Noble kokteiļi. Alessandro Venturi, Beluga Signature bārmeņu programmas 2018. gada uzvarētājs, kokteiļos atspoguļoja šaha spēles galvenos posmus: atklāšana, vidus spēle un gala spēle(Début, Mittelspiel, Endspiel).

No šī gada 12. līdz 24. jūlijam, labākie 16 šaha spēlētāji cīnīsies par iespēju piedalīties 2020. gada pasaules čempiona kandidātu turnīrā un arī iespēju gāzt no troņa šī brīža čempionu Magnusu Karlsenu (Magnus Carlsen).

Šaha cienītāji varēs vērot šo Grand Prix 2019 posmu vietnē www.worldchess.com.

Līdzīgie raksti