Biruta, Mairita, Bernedīna

Rīgas svētkos 17. augustā Daugavmalā gaidāma tikšanās ar pilsētas leģendām

Sestdien, 17. augustā, no plkst. 13.00 līdz 23.15 11. novembra krastmalā norisināsies pasākums “PILSĒTAS LEĢENDAS. LEĢENDU TIKŠANĀS”, informēja Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības pārstāve Vineta Žilinska.

Lai celtu godā Rīgas leģendas un teikas, kas iedvesmo pilsētas iedzīvotājus un tās viesus, Daugavmala tiks izveidota kā leģendu satikšanās iela. Te varēs iepazīt un  izdzīvot visas populārākās leģendas par Rīgu – par Rīgas rašanos, par to, vai Rīga jau gatava, par Rīgas kalniem un apkaimēm, pazemes ejām zem Daugavas, par aizstāvjiem, par spokiem, par pirmo Ziemassvētku egli, par Lielo Kristapu un leģendārām personībām.

Pasākuma apmeklētāji varēs uzzināt, kādēļ radušās šādas leģendas, praktiski darbojoties un piedaloties radošās aktivitātēs. Īpašs notikums būs leģendāro burtu RĪGA pārveide par neparastu mākslas objektu mākslinieces, dizaineres Dainas Gāgas-Ēķes vadībā. Tas būs skatījums uz leģendām caur mūsdienu prizmu – kā leģendas dzīvo un ir pārveidojušās mūsdienās. Apliecinājums faktam, ka Rīga nekad nebūs gatava, jo dzimst aizvien jauni bērni, mūžīgais aplis turpinās un rodas jaunas leģendas. Tāpat varēs vērot, kā top milzu smilšu skulptūra “Burinieks” mākslinieciskās vadītājas Agneses Rudzītes-Kirilovas vadībā.

Visas dienas garumā uz skatuves koncertēs DJ [Ex] da Bass, grupas “The Rolltones”, “Trio 3 LIVE PROJECT”, “Laime pilnīga”, “Indygo”, “Laika suns”, Līga Rīdere ar pavadošo grupu un Kriss Noa (Chris Noah). Pasākumu vadīs Aivis Ceriņš un Mārtiņš Kozlovskis.

Savukārt, plkst. 21.30 sāksies vakara lielkoncerts “LIELPILSĒTAS STUDENTU LEĢENDAS”, un tas tiks veltīts leģendārajiem Rīgas studentiem. Muzikālo programmu veidos dažādu laikmetu dziesmas un skaņdarbi, kas bijuši un aizvien ir populāri studentu vidū.

Pasākums noslēgsies plkst. 23.00 ar SVĒTKU UGUŅOŠANU.

Visas dienas garumā Akmens tilta pusē norisināsies amatnieku darinājumu tirdziņš un darbosies izbraukuma kafejnīcas.

Detalizēti ar 17. un 18. augusta svētku programmu “RĪGAS LEĢENDAS UN TEIKAS” 11. novembra krastmalā var iepazīties Rīgas svētku oficiālajā interneta vietnē www.rigassvetki.lv

Rīgas svētku dienās, 17. un 18. augustā, sabiedriskais transports Rīgā būs bez maksas.

Līdzīgie raksti