Rīgas sv. Pētera baznīcā koncertēs Sanmarīno kamerkoris

22. martā plkst. 18.00, starptautiskas turnejas ietvaros ar koncertu Rīgas sv. Pētera baznīcā uzstāsies Sanmarīno kamerkoris (San Marino Chamber Singers) no ASV diriģentes Tamijas Aldermanes (Tammi Alderman) vadībā. Viņu izpildījumā dzirdēsim gan sakrālās, gan dažādu laiku un komponistu laicīgās kormūzikas skaņdarbus. Pateicoties labdaru atbalstam, ieeja koncertā būs bez maksas, portālu Svētkulaiks.lv informēja koncerta organizatori.

“Sanmarīno kamerdziedoņi" lepojas ar vairāk kā 40 gadu senām mūzikas tradīcijām skaistajā Dienvidkalifornijā. Nemainīgi augstais līmenis un izcilās kormūzikas tradīcijas ir ļāvušas kamerkorim kļūt par vienu no labākajiem koriem Kalifornijā, atnesot tam neskaitāmus apbalvojumus, tostarp uzstāšanos Amerikas Koru asociācijas nacionālajās konferencēs un lielākajos Amerikas koru festivālos kā rezidējošajiem māksliniekiem. Kamerkora repertuārā ir visu laiku un žanru kormūzika, un viņi regulāri koncertē dažādās pasaules valstīs, tostarp, Prāgas Svētā Vīta katedrālē, Budapeštas Māķāša katedrālē un Dublinas Svētā Patrika katedrālē.

Kora diriģente Tamija Aldermane (Tammi Alderman) ir Sanmarīno vidusskolas kormūzikas un vokālās mūzikas katedras vadītāja. Jau vairāk nekā 15 gadu Aldermane vada koledžas, vidusskolas un pamatskolas korus Kolorādo un Kalifornijā. Viņas kori pastāvīgi saņem augstākos novērtējumus gan vietēja, gan valsts mēroga festivālos un konkursos. Kori Aldermanes vadībā ir koncertējuši Baltijas valstīs, Centrāleiropā, Īrijā, Kanādā, Spānijā, Portugālē, Vācijā, Austrijā un Ķīnā. Katru gadu studenti no viņas vadītajiem koriem tiek izraudzīti dalībai reģionālajos, štata un valsts līmeņa dižkoros.

Aldermane ir Amerikas Koru direktoru asociācijas Kalifornijas valdes priekšsēdētāja. Viņa ir bijusi arī vidusskolas dižkoru priekšsēdētāja, jauniešu un studentu aktivitāšu koordinatore un Dienvidkalifornijas Vokālās asociācijas vidusskolu dižkoru viceprezidente. Viņa aktīvi darbojas arī vietējā mērogā – ir Long Beach Camerata Singers diriģenta vietniece un ir uzstājusies kopā ar Donald Brinegar Singers, Losandželosas Baha festivāla kori, Svētā Jorkas Vilfrīda bīskapa baznīcu, Losandželosas Pirmo draudzes baznīcu un USC Chamber Singers gan kā diriģente, gan kā soliste. Viņa bieži tiek aicināta piedalīties koru sesijās un festivālos visā Amerikas dienvidrietumu reģionā kā žūrijas locekle, viesdiriģente un kormūzikas eksperte.

Līdzīgie raksti