Izstādes centrā ir Rīgas Porcelāna muzeja krājuma priekšmeti, kas tapuši dažādos laika posmos Rīgas porcelāna ražotnēs. Izstādē apskatāmi gan unikāli darbi, gan masu ražošanas produkcijas priekšmeti, kas savulaik rotājuši padomju laika mājokļus un reprezentējuši Latviju izstādēs gan vietējā, gan starptautiskā mērogā.
Tautiskais motīvs izstādē izpaužas daudzveidīgi: šķīvju un vāžu virsmās redzami latviešu ornamentu elementi, sīkplastikas tēli attēlo tautumeitas un folkloras varoņus, bet servīžu dekoros ir stilizēti latvju raksti. Šie elementi nav tikai estētiski akcenti, bet arī vizuāli kodi, kas nes nacionālās identitātes vēstījumu, veido emocionālu saikni ar kultūru, zemi un vēsturi.
Izstādes darbi tapuši ar atzītu porcelāna mākslinieku – piemēram, Zinas Ulstes, Ilgas Dreiblates, Beatrises Kārkliņas un citu autoru – prasmīgajām rokām un radošo izdomu. Viņu radītās formas un dekori ir spilgts apliecinājums latviskā stila elastīgumam un tā spējai pielāgoties dažādiem laikmetiem, nezaudējot saikni ar nacionālajām saknēm.
Izstāde “Tautiskais motīvs” aicina skatītāju paraudzīties uz porcelānu ne tikai kā uz lietišķās mākslas priekšmetu, bet arī kā uz kultūrvēsturisku liecību – trauku, kas stāsta tautas stāstu.
Izstāde apskatāma Kultūras centrā "Imanta", Anniņmuižas bulvārī 29, no 1. maija līdz 8. jūnijam, katru dienu no plkst. 10.00 līdz 20.00.
Ieeja bez maksas.