Aleksis, Aleksejs

Rīgas Porcelāna muzejā decembrī Ziemassvētku rotājumu darbnīca

Rīgas Porcelāna muzejā visu decembri, no otrdienas līdz sestdienai norisināsies tematiska porcelāna darbnīca  “Ziemassvētku ornaments”.

Ziemassvētki asociējas ar baltām un trauslām sniegpārslām, egles smaržu un laiku, pavadītu tuvu cilvēku lokā. Rīgas Porcelāna muzejs decembrī aicina nodoties svētkiem veltītai jaunradei un savām rokām izgatavot ažūrus dekorus no baltas vai tonētās – maigi zilas vai zaļas – porcelāna lejmasas. Papildus piedāvājums – veidot tos, iespiežot porcelāna masu iepriekš sagatavotās ornamentālās formās. Porcelāna sniegpārslas, sveces, egles, sniegavīri un citi tēli, sagataves auskariem, kuloniem, piespraudēm vai egļu rotājumu komplekti – ļaujiet vaļu iztēlei, radot paši savus, unikālus svētku suvenīrus!

Ažūros dekorus veido ar iepriekš sagatavotu pūslīti, kurā iepildīta lejamā masa, uz ģipša pamatnes velkot smalkus musturus, kas pēc nožūšanas un apdedzināšanas 1250 °C, pārtaps skaistos, trauslos porcelāna ornamentos. Vai pēc izvēles varēs masu iespiest tos profesionālu mākslinieču iepriekš sagatavotās veidnēs. Jebkurā gadījumā – muzejpedagoģes palīdzēs realizēt jūsu ieceri un parūpēsies par radītā priekšmeta pēcapstrādi.

Darbnīcā ir aicināti piedalīties apmeklētāji sākot no 6 gadu vecuma, individuāli vai grupās, un tā ir pieejama cilvēkiem ar īpašām vajadzībām.

Dalības maksa darbnīcā 9,00 EUR. Obligāta iepriekšējā pieteikšanās pa tālruni +371 26406354 vai e-pastu [email protected] katru dienu no plkst. 11.30 līdz 17.30, izņemot pirmdienas un svētdienas.

Vairāk par Rīgas valstspilsētas pašvaldības Ziemassvētku gaidīšanas laikam veltītiem pasākumiem var uzzināt tīmekļvietnē svetki.riga.lv, kā arī sekot līdzi jaunumiem sociālo tīklu lapā “Rīga” un “Rīgā notiek”.

Līdzīgie raksti