Mirta, Ziedīte

Rīgas Domā skanēs Ineses Galantes koncerts “Ziemassvētku prelūdija”

16.decembrī plkst. 19:00 Rīgas Doma baznīcā notiks viens no klausītāju gaidītākajiem un iecienītākajiem mūzikas notikumiem ziemā – pasaules operas dīvas Ineses Galantes koncerts-dāvana “Ziemassvētku prelūdija”. Nenoliedzami, šis pasākums ir kļuvis par vienu no gaišākajām pirmssvētku tradīcijām Latvijā un Rīgas vizītkarti.

Tāpat kā visus iepriekšējos gadus, koncerta viesi varēs izbaudīt neatkārtojamo un majestātisko Doma baznīcas atmosfēru, kuras velvēs izskanēs publikas iecienītie klasiskie un mūsdienu mūzikas skaņdarbi, piepildot sirdis un dvēseles ar gaišu un priecīgu Ziemassvētku noskaņojumu.

Šajā dienā pie skanējuma ziņā iespaidīgākā mūzikas instrumenta Latvijā – Doma baznīcas ērģelēm – sēdīsies pasaulē populārais komponists un ērģelnieks Aivars Kalējs, kopā ar viņu muzicēs pianists – virtuozs, prestižu starptautisko konkursu laureāts Andrejs Osokins, kā arī uzstāsies izcilais kontrtenors un baroka mūzikas izpildītājs Sergejs Jēgers. Viens no visvairāk gaidītājiem koncerta notikumiem būs dižās operas dīvas Ineses Galantes uzstāšanās. Programmā piedalīsies uzlecošās zvaigznes, konkursa “Ineses Galantes talanti” laureāti. Kā ierasts, koncertā piedalīsies arī Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolas zēnu koris diriģenta Romāna Vanaga vadībā, kas vienmēr papildina aizkustinošo un burvības pilno “Ziemassvētku prelūdijas” noskaņu.

Šajā dienā Doma baznīcu piepildīs īpašs gaismas noformējums. Askētisko gotisko baznīcu pasakaini pārvērtīs dinamiskas gaismas instalācijas, kas harmoniski iekļausies muzikālajā kontekstā un zālē radīs neaizmirstamu atmosfēru.

Ineses Galantes “Ziemassvētku prelūdija” ir viena no ģimeniskajām pirmssvētku tradīcijām, ko iecienījuši visi mūsu pilsētas mūzikas mīļotāji. Šajā koncertā mēs vienmēr gaidām brīnumu, iedvesmu un prieku par drīzumā gaidāmajiem lielajiem svētkiem!

Organizē Ineses Galantes fonds.

Līdzīgie raksti