Agate, Selga, Silga, Sinilga

Rīgā tiks atvērts pirmais iluzionisma teātris un muzejs Ziemeļaustrumeiropā

Šī gada 7.novembrī bijušā kinoteātra Liesma telpās pasaulē atzītie iluzionisti Dace un Enriko Pecolli atvērs pirmo iluzionisma teātri Ziemeļaustrumeiropā Mystero, kurš tapis ar līdzcilvēku un uzņēmēju atbalstu. Mākslinieki uzsver, ka bez sabiedrības atbalsta šis teātris nekad nebūtu tapis. Teātra atklāšanas pasākumā skatītājiem būs iespējams vērot teatralizētu cirka izrādi “Brīnumdari”, kurā savu burvju mākslu demonstrēs pasaulē atzīti mākslinieki no Beļģijas, Itālijas un citām valstīm.

Šobrīd pasaulē darbojas vairāki burvju mākslai veltīti muzeji, no kuriem nemainīgi par prestižāko un slavenāko tiek uzskatīts Holivudā esošais “Magic Castle”. Lai arī Latvijā ir spēcīgas iluzionisma tradīcijas, šāda tipa teātris un muzejs nav pieejams ne tikai Baltijā, bet visā Ziemeļaustrumeiropā.

Plānots, ka 530 kvadrātmetrus plašajās telpās, kuras ir aprīkotas ar  visām gaismas, apskaņošanas un video sistēmām, divos stāvos atradīsies Iluzionisma teātris ar 300 sēdvietām, kā arī burvju triku klubs, kurā notiks triku un teātra apmācības - semināri, lekcijas, darbnīcas, kā arī brīnumu muzejs.

No šī gada 14.novembra Iluzionisma teātrī/muzejā Mystero ikvienam interesentam būs pieejamas interaktīvas mazo grupu ekskursijas, kā arī nedēļas nogalēs darbosies burvju triku veikals. Tāpat plānots, ka jau no decembra mēneša teātrī notiks Pecolli ģimenes Ziemassvētku iluzionisma programma "Brīnums Tu". Savukārt 2021. gada otrajā pusē savu darbu uzsāks iluzionisma skola. Tāpat telpas būs piemērotas arī privātajiem un korporatīvajiem pasākumiem.

Dace Pecolli uzsver, ka, lai arī plāni nākotnei ir grandiozi, šobrīd visi spēki tiek ieguldīti teātra atklāšanas programmā, tāpēc ir īpašs prieks paziņot, ka par godu šim notikumam Latvijā ieradīsies vairāki pasaulē atzīti iluzionisti, kurus būs vienkopus iespēja baudīt teatralizētā cirka izrādē “Brīnumdari”.

“Savu dalību teātra atklāšanas pasākumā ir apstiprinājis iluzionists Ārons Krovs (Aaron Crow) no Beļģijas, kurš ir pasaulē viens no atzītākajiem un populārākajiem iluzionistiem savas oriģinalitātes un augstās meistarības dēļ. Viņš ir piedalījies neskaitāmos televīzijas projektos un uzstājies uz prestižākajām skatuvēm pasaulē. Tāpat pasākumā uzstāsies Itālijas iluzionisma ansamblis “Disguido”, kā arī daudzi citi mākslinieki. Šī būs lieliska iespēja Latvijā baudīt pasaules līmeņa šovus par kādiem esam sapņojuši vairāk kā 20 gadus”, stāsta Dace Pecolli.

Projekta arhitekte ir Sandra Laganovska, kura ir viena no vadošajām nacionālās bibliotēkas, jeb “Gaismas pils” arhitektēm.

Pasākumu atbalsta Rīgas Dome, VKKF, un Itālijas vēstniecība. Savukārt teātra tapšanā savu atbalstu ir snieguši gandrīz 600 cilvēki no visas pasaules, viens sniedzot finansiālu ieguldījumu, cits materiālus. Daudzi no kuriem sniedza arī savu praktisko artavu, palīdzot ar remontdarbiem.

Dace un Enriko Pecolli vēlas pateikties ikvienam no viņiem, kā arī tiem 25 Latvijas uzņēmējiem, kas nesavtīgi bez atlīdzības veltīja materiālus un darbu šīs būtiskās Latvijai ieceres realizēšanā. To vidū: Hatfam, Mapei, Sakret, Līmenī, Kerama Marazzi, Radošā aģentūra “Raugs”, Māksliniece Ilze Krastiņa, Depo, BM solutions, Smilšpapīrs, Latvijas finieris, Meliorators-J, Schneider Electric, BNI Latvija, Aģentūra Luka, Krāsu serviss, Milwaukee, GiftArt”, Reklāmu darbnīca PLUS, Aigars Ābeltiņš, Juris Skuja, NA, Jānis Krūmiņš, Aigars Rošāns, Rīgas Tālmācības Vidusskola u.c.

Biļetes uz iluzionisma teātra Mystero atklāšanu var iegādāties Aula.lv. Savukārt visa informācija par teātra un muzeja turpmāko darbību tiks izvietota teātra/muzeja Facebook lapā https://www.facebook.com/mystero.lv/

Teātra atklāšanā tiks ievēroti visi valstī noteiktie epidemioloģiskās drošības pasākumi.

Līdzīgie raksti