Ņina, Ninona, Antoņina, Oksana

Rīgā notiks tradicionālās “Mihaila Kaziņika dienas”

No 27. februāra līdz 1. martam Rīgā jau vienpadsmito reizi notiks viens no spilgtākajiem notikumiem, kas aizrauj klasiskās mūzikas cienītājus un pazinējus – “Mihaila Kaziņika dienas”. Šajā pat laikā tradicionāli notiks arī jauno vokālistu un instrumentālistu konkurss “Uzlecošās zvaigznes”, kura laikā maestro Mihails Kaziņiks kopā ar pieredzējušiem žūrijas locekļiem katru gadu atklāj jaunus spilgtus vārdus mūzikas pasaulē.

“Kaziņika dienu” viesus gaida piesātināta muzikāli izglītojoša programma — dažādu valstu virtuozu uzstāšanās, tematiskie vakari un meistarklases, kuru laikā lekcijas lasīs pats Mihails Kaziņiks.

27. februārī, plkst. 19.00 Mazajā ģildē (Amatu ielā 3) notiks svinīgā “Kaziņika dienu” atklāšana un koncerts “Veltījums Čaikovskim”, kas veltīts dižā komponista 180.dzimšanas dienai. Koncertā piedalīsies Latvijas Nacionālās operas solisti Jūlija Semjonova (soprāns) un Artjems Safronovs (tenors), kā arī Krievijas pianists – virtuozs, daudzu starptautisko konkursu laureāts Staņislavs Solovjovs (klavieres). Vakara vadītājs – maestro Mihails Kaziņiks.

29. februārī, plkst. 18.00 Reformātu baznīcā (Mārstaļu ielā 10) notiks vijoļmūzikas un klaviermūzikas koncerts “Jaunie talanti no Cīrihes un Hannoveres”. Klausītāji dzirdēs talantīgus vijolniekus: pavisam jauno, divpadsmit gadus veco Ilvu Eigusi no Cīrihes, kuras muzikālā karjera jau strauji attīstās, un Daini Medjaņiku – vijolnieku virtuozu no Hannoveres, konkursa “Uzlecošās zvaigznes” pirmo uzvarētāju. Pavadījumu spēlēs pianists Staņislavs Solovjovs. Programmā Čaikovska, Sensānsa, Brāmsa, Šosona un Bēthovena skaņdarbi. Vakara vadītājs – maestro Mihails Kaziņiks.

1. martā, plkst. 19.00 Lielajā ģildē (Amatu ielā 6) notiks koncerts ģimenēm “Mūzikas brīnišķīgie piedzīvojumi”. Šī būs unikāla mūzikas zinātnieka Mihaila Kaziņika lekcija. Vakara viesi dzirdēs pārsteidzošus stāstus par Mocartu, Čaikovski un citiem ģēnijiem, kuri tiks izstāstīti gan ar vārdiem, gan ar mūziku. Jaunajā programmā piedalīsies Boriss Kaziņiks (vijole, Zviedrija) un Staņislavs Solovjovs (klavieres, Krievija), kā arī konkursa “Uzlecošās zvaigznes” uzvarētāji. Vakara vadītājs – maestro Mihails Kaziņiks.

Šogad pirms “Mihaila Kaziņika dienu” pamatprogrammas notiks literārā tikšanās ar Rustemu Galiču un Jūliju Ziganšinu “Parīzē”, kas veidota pēc Buņina stāstiem un ir veltīta Nobela prēmijas laureāta 150.dzimšanas dienai. Koncerts notiks 26.februārī Maskavas namā.

“Starptautiskais talantu centrs” aicina bērnus un jauniešus vecumā līdz 30 gadiem iesniegt pieteikumus dalībai mūzikas konkursā “Uzlecošās zvaigznes”, kas notiks Rīgā “Kaziņika dienu” laikā no 28.februāra līdz 1.martam. Piedalīties aicināti solisti un grupas nominācijās “klasiskā mūzika” un “akadēmiskais vokāls”. Konkursa kārtas notiks 28. un 29.februārī Reformātu baznīcā. Pieteikumu dalībai konkursā var iesniegt līdz 22.februārim organizatoru oficiālajā vietnē http://ict-stars.eu sadaļā “Konkursi”.

Biļetes var iegādāties bilesuserviss.lv tīklā.

Līdzīgie raksti