Ignats, Virgīnija

Rīgā norisināsies mūsdienu mākslas izsoles izstāde “Laimes vīruss”

Pēc dažiem pašizolācijas mēnešiem laikmetīgas mākslas galerijas ArtAlea pārstāvji piedāvā atcerēties skaisto un ielūdz uz pirmsizsoles izstādi “Laimes vīruss”, kas norisināsies no 3. līdz 14. jūnijam interjera dizaina galerijas CREA telpās. Ekspozīcijā redzamie 20 mākslas darbi ir atšķirīgi izvēlēto māksliniecisko līdzekļu izpausmē, ekspresijā un kompozīcijā, tie visi reflektē par cilvēka tiekšanos pēc laimes. Ieeja bez maksas.

Vasaras izsoles ietvaros ir eksponēti deviņu Latvijas mākslinieku — Edmunda Lūča, Ditas Lūses, Artura Akopjana, Lāsmas Pujātes, Mareka Gurecka, Baibas Ābelītes, Diānas Adamaites, Justīnes Lūces un Eduarda Dubrovska radītie darbi. Ekspozīcija parāda, ka mākslinieki nekad nav bijuši vienaldzīgi pret apkārt notiekošo. Ikviens notikums ietekmē sajūtas, emocijas, atmiņas un cerības. To apliecina arī mākslinieces Ditas Lūses teiktais: “Gribētos, lai manas gleznas ir kā miera un līdzsvara pilns patvērums, kur skatītājam palēninās laiks. Mani saista gaisma, telpa un grīdu musturi, kas ļauj parādīt telpas dziļumu un ļauj radīt vienatnes un klusuma sajūtu telpā.”

Mākslas darbu izsoles un izstādes nosaukums “Laimes vīruss” aizgūts no mākslinieka Artura Akpojana tāda paša nosaukuma gleznas. Koncepcijas pamatā ir mēģinājums izteikt indivīda attieksmi fiziskās distancēšanās apstākļos, kas liek gremdēties atmiņās par bērnību, laimību un vieglumu. Laiks un pārdomas rada meditatīvu noskaņu un nostalģiskas sajūtas pēc harmonijas un gaisīguma. Emociju un prāta spēju, dinamikas un pragmatisma apvienojums. Vēlme pēc vispasaules laimes vīrusa, kam piemīt visaptverošs inficēšanās risks. Ilgas pēc laimes mākoņa un laimes ilgmūžības.

Arturs Akopjans „Laimes vīruss”, 64 x 109 cm, 2017

Pirmās divas jūnija nedēļas ikvienam interesentam tiešsaistē artalea.com ir iespēja piedalīties “ArtAlea” rīkotajā mākslas darbu izsolē. Solīšana noslēgsies 14. jūnija plkst. 20:00 galerijas vietnē.

Dita Luse„Pelēkā grīda”, 60 x 80 cm, 2015

Pirms izsoles mākslas darbus iespējams apskatīties izstādē “Laimes vīruss”, kas tapusi galerijai ArtAlea sadarbojoties ar mākslas biedrību “Octopus art projects”. Izstāde norisināsies no 3. jūnija līdz 14. jūnijam interjera dizaina galerijas CREA Brīvībās ielā 103. Darba dienās ekspozīcija būs apskatāma no 10.00 līdz 19.00, sestdienās — pēc vienošanās, svētdienās brīvs. Ieeja bez maksas.

Eduards Dubrovskis „Untitled (raža)”, 60 x 80 cm, 2019

Diāna Adamaite „MA8”, 65 x 54 cm, 2013

Baiba Ābelite „Dinamika II”, 34,9 x 30,2 cm

Justīne Lūce „Mana ēna”, 40 x 30 cm, 2019

Lāsma Pujāte „Vārti”, 80 x 70 cm, 2015

Mareks Gureckis „Saullēkts”, 120 x 120 cm, 2018

Līdzīgie raksti