Sabīne, Sarma, Klaudijs

Rīgā krāšņi atzīmē Šerloka Holmsa dzimšanas dienu. FOTO

18. martā Rīgas centrā ar panākumiem notika desmitie, jubilejas pilsētas svētki “Šerloka Holmsa dzimšanas diena” – spilgts kostīmu pasākums, kas pulcēja neskaitāmus pasaulē vispopulārākā detektīva cienītājus. Organizatori izsaka pateicību visiem pasākuma dalībniekiem un viesiem. Konkursā par svētku labāko tēlu piedalījās apmēram 100 cilvēku. Svētkus kopā apmeklēja aptuveni 1000 cilvēku.

“Mēs ļoti priecājamies par to, ka mūsu tradīcija dzīvo un attīstās: svētkos piedalās gan patstāvīgie viesi, kuri vienmēr pārsteidz ar saviem brīnišķīgajiem un vēsturiski precīzajiem tērpiem, gan arī jauni cilvēki, kuri izvēlas Konana Doila moderno ekranizāciju tēlus. Īpašs paldies visiem tiem, kuri veidoja pasākumu – orgkomitejai, aktieriem, mūziķiem, režisoram, tehniskajam personālam, fotogrāfiem, mediju pārstāvjiem, kostīmu māksliniekiem un daudziem, daudziem citiem, kuri nebija vienaldzīgi. Visiem, kuri atbalsta spilgtu un plašu pasākumu ideju, kas palīdz mūsu mīļajai Rīgai būt modernai pilsētai, kas ir piepildīta ar visiem pieejamiem, pievilcīgiem pasākumiem,” saka svētku līdzorganizētāja un idejas autore Vladislava Galkina, mārketinga aģentūras PR LINIJA direktore.

Šogad pasākums notika jaunā lasījumā – “Šerloka Holmsa atgriešanās. Jauna misija”. Dižais detektīvs šogad cīnījās ar viltus ziņām un palīdzēja kļūt par detektīvu ikvienam interesentam. Šerloka Holmsa darbu cīņā ar dezinformāciju šogad atbalsta Lielbritānijas vēstniecība Latvijā /British Embassy, Riga/.

Kā ierasts iepriekš, svētki sākās pie Latvijas Nacionālā mākslas muzeja ēkas, no kuras sākās kostīmu gājiens, kas devās cauri pilsētas centram līdz svētku skatuvei – boksa ringa Līvu laukumā, Vecrīgā. Te svētkus turpināja teatrālas un muzikālas performances: Vatsona un Šerloka boksa mačs, Anglijas karalienes Elizabetes II favorītu apbalvošana, kā arī konkursa par labāko kostīmu noslēgums. Dalībnieku kostīmus vērtēja svētku žūrija: Lielbritānijas vēstnieka Latvijā vietniece Ruth Rajavejjabhisal, zīmola Anna Led dibinātāja, dizainere Anna Ledskalniņa, Rīgas Modes muzeja vadītāja Nataļja Muzičkina, Lielbritānijas vēstniecības padomnieks plašsaziņas līdzekļu jautājumos Baltijas valstīs Mihails Kozlovs.

Mūzikas programmā piedalījās aizrautīgie un spilgtie mūziķi no “Pipes and Drums” – unikāla projekta, kurā piedalās Vilius Matutis un Einārs Latiševs un kas spēlē dažādu tautu mūziku ar skotu dūdām, bungām, citiem sitaminstrumentiem un pūšaminstrumentiem. Klejojošo mūziķu lomā uzstāsies populārā Latvijas instrumentālā funk/fusion grupa FunCOOLio.

Līdzīgie raksti