Eleonora, Ariadne

Rīgā, Ķīšezerā norisināsies Pasaules čempionāts vindsērfingā “Raceboard” klasē

No 16. līdz 21. augustam Rīgā, Ķīšezerā, norisināsies Pasaules čempionāts vindsērfingā Raceboard klasē. Šobrīd dalībai čempionātā ir pieteikušies vairāk kā 40 dalībnieku no 15 valstīm - Vācijas, Francijas, Norvēģijas, Argentīnas, Latvijas, Čehijas, Igaunijas, Somijas, Polijas, Spānijas, Portugāles, Krievijas, Lielbritānijas, Horvātijas, Lietuvas.

Latvijā starptautiskās Raceboard klases sacensības norisināsies jau ceturto reizi. 2010. gadā Latvijā tika organizēts Pasaules Raceboard čempionāts, kurā Latvijas sportiste Vita Matīse pirmo reizi kļuva par Pasaules čempioni.

Māris Birzulis, kluba “360” pārstāvis, sacensību organizators: “Ir liels prieks, ka šī gada Pasaules čempionāts Raceboard klasē norisināsies vēsturiskajā vindsērfinga dzimšanas vietā  Ķīšezerā, Rīgā, kas ir pieredzējusi daudzas spožas Latvijas vindsērfinga meistaru uzvaras teju 50 gadu garumā. Pateicoties Latvijas iepriekšējai pieredzei, organizējot augstākā līmeņa burāšanas sacensības, esam pierādījuši un pārliecinājuši starptautisko burāšanas sabiedrību par lieliskajām iespējām uzņemt viesus Rīgā un to, ka paveiksim maksimāli iespējamo, lai sportiskais gars būtu klātesošs šajos īpašajos apstākļos. Ņemot vērā mūsu sportistu pieredzi un iepriekšējos panākumus, ir liela iespēja, ka arī šogad Latvijas vindsērfinga meistari kāps uz augstākajiem goda pjedestāla pakāpieniem.”

Vindsērfings ir olimpiskais sporta veids. Olimpiskajās spēlēs līdz šim vindsērfingā ir piedalījušies trīs Latvijas burātāji - Ilona Dzelme, Vita Matīse un Ansis Dāle.

Papildus informācija par sacensībām atrodama Pasaules čempionāta Raceboard Masters klasē oficiālajā mājas lapā https://worlds2021.raceboard.org/.

Sacensību laikā tiks ievērotas visas epidemioloģiskās prasības, lai nodrošinātu veiksmīgu sacensību norisi.

Līdzīgie raksti