Miķelis, Mikus, Miks, Mihails

Rīgā atzīmēs Baltu vienības dienu

Svētdien, 22. septembrī, plkst. 19.00 Rīgā, AB dambī, notiks Baltu vienības dienai veltīts pasākums. Tā laikā ar īpašu rituālu  tiks iededzināts īpaši veidots ugunskurs, kā arī notiks Rīgas folkloras kopu „Skandinieki”, „Grodi”, „Vilkači” un folkmetāla grupas “Symbolic” koncerts.

Baltu vienības diena tiek atzīmēta pieminot 1236. gada 22. septembra vēsturiskos Saules kaujas notikumus, kad zemaiši un zemgalieši kopīgi sakāva Zobenbrāļu ordeņa bruņiniekus. 13.gadsimtā Baltijas jūras dienvidu un austrumu krastus apdzīvoja Baltu tautas: aukstaiši, žemaiši, jātvingi, skalvji, kurši, zemgaļi, sēļi, latgaļi, galindi un prūši. Vēlākā laikposmā, apvienojoties mazākām tautām, izveidojās latvieši, lietuvieši un prūši.

Pasākumu ieskandinās Rīgas spilgtākās folkloras kopas – “Grodi”, “Vilkači” un “Skandinieki”, kuras šim notikumam par godu būs sagatavojušas īpašas koncertprogrammas.  Plkst. 20.00 ar īpašu rituālu tiks iedegts Baltu vienības ugunskurs un uzreiz pēc tam uz skatuves kāps folkmetāla grupa “Symbolic”. Grupas “Symbolic” veidošana aizsākās 2000. gadā un turpinājās līdz pat dalībai 2003. gada mūzikas un mākslas festivālā “Bildes 2003”, kad pēc folk metāla skaņdarba “Daugaviņa” izpildīšanas, grupa, sadarbojoties ar Niku Matvejevu, nolēma izkopt tieši šāda veida mūziku.

Kopš 2000. gada Latvijas un Lietuvas parlamenti Baltu vienības dienu pasludināja par oficiālu svētku dienu, kad tiek īpaši uzsvērta abu tautu tuvā radniecība.

Ieeja pasākumā bez maksas.

Līdzīgie raksti