Ilvija, Marlēna, Ziedone

Rīgā atgriežas meistaru gadatirgus "Gabaliņš Latvijas Līgo”

Pēc COVID piespiedu pauzes Rīgā atgriežas meistaru gadatirgus "Gabaliņš Latvijas Līgo” - no 16. līdz 22. jūnijam Vidzemes tirgus teritorijā - jaunajā radošajā platformā VASARNĪCA - tas gaidīs ikvienu rīdzinieku uz pilsētas viesi.

Nedēļu ilgajā ielīgošanā uz andeli sanāks amatnieki un meistari, dabas produktu un ēdamlietu svētkiem ražotāji, vēderprieka gādātāji un lauku labumu audzētāji. Tirdziņā notiks arī tematiskās dienas - Amatu diena, Alus diena, Lauku labumu diena, Meistaru diena, Pušķošanās diena, Siera diena un Līgo svētku diena.

Tirdziņš notiks radošās platformas VASARNĪCA teritorijā -  jaunajā tikšanās vietā 2022. gada vasarā vasarniekus gaidīs priekšnesumi, pasākumi un kopā radīšana. “Mūsu vasarnīcā radošums, daba un neparasts garšu piedzīvojums satiks meistaru darinājumus. Labākais un garšīgākais no visas Latvijas satiksies ar rīdziniekiem un pilsētas viesiem, taps vasaras pilsētas festivāli, pasākumi ģimenēm, spēles un sacensības, īpašas programmas, notiks koncerti un tikšanos vakari,” stāsta jaunās radošās platformas radītāji.

Radošā platforma VASARNĪCA 2022. gada vasarā savu mājvietu ir radusi Rīgas sirdī – kādreiz tik populārajā Vidzemes tirgū. Tirgus teritorijā arī līdz šim ir ciemojušies kultūras projekti - 2009. gadā tirgū notika Mākslas dienas ar izstādēm un priekšnesumiem, savukārt 2021. gada rudenī tirgu kā mājvietu izvēlējās jaunā teātra festivāls “Homo Novus”. Vidzemes tirgus atrodas netālu no Dailes teātra un nepieradinātās Miera ielas, blakus izgaismotajai Tērbatas ielai un daudzām ieskrietuvēm un kafejnīcām. Tam blakus ir transporta pieturas un satiksme ar teju katru Rīgas vietu.

Pasākuma vadītājs un viens no gadatirgus "Gabaliņš Latvijas" namatēviem Valters Krauze stāsta: "Esmu priecīgs, ka pasākumi atgriežas. Man būs interesanti redzēt, ko pa šo nesatikšanās laiku ir sarūpējuši amatu meistari un kādus labumus piedāvās tirgotāji no visas Latvijas. Veselu nedēļu pašā Rīgas centrā atkal būs iespēja izbaudīt pirmsjāņu sajūtu - tur būšu arī es.”

Meistaru gadatirgus “Gabaliņš Latvijas” pirmsākumi meklējami 2016. gadā, savukārt pēdējais Līgo gadatirgus “Gabaliņš Latvijas Līgo” notika 2020. gadā Vērmanes dārzā.

Vairāk informācijas par meistaru gadatirgu “Gabaliņš Latvijas Līgo”: www.gabalinslatvijas.lv.

Līdzīgie raksti