Austris

Prominenti viesi un klaviermūzikas cienītāji pulcējas “3 Osokinu” koncertā Jūrmalā. FOTO

Vakar, 25. jūlijā, “Jūrmalas festivālā” izskanēja “3 Osokinu” koncerts, kas pulcēja prominentus viesus un klaviermūzikas cienītājus. Trīs izcili pianisti: tēvs, profesors Sergejs Osokins, un dēli, daudzu starptautisku konkursu laureāti un spilgti mūzikas interpreti – Andrejs un Georgijs Osokini ir pianisma mākslas zīmols.

“Trīs Osokini” ir izcila vēriena virtuozi, klavierspēles pētnieki un dziļi mākslinieki, kuru radītās koncertprogrammas vienmēr ir svētki un īpašs notikums klaviermūzikas mīļotājiem.

Kopā ar kamerorķestri "Sinfonietta Rīga" tika atskaņoti trīs klavierkoncerti – poētiski majestātiskais Ferenca Lista Pirmais Klavierkoncerts, gaismas spēka apliecinošais Pētera Čaikovska Pirmais Klavierkoncerts un Volfganga Amadeja Mocarta kristālskaidri daiļais, dāsni mirguļojošais 21. klavierkoncerts.

Foto: Jānis Romanovskis

Visi trīs pianisti gan solo, gan duetos uzstājās koncerta otrajā daļā, kur bija klavieru lauvas Ferenca Lista saviļņojošie skaņdarbi, kas veltīti mīlestības tēmai, Šopēna nostalģiskās atmiņas par Nikolo Paganini personību un viena no ģeniālākajām 19. gadsimta mūzikas lappusēm – Riharda Vāgnera "Izoldes nāve", kurā komponists sasniedzis romantisma griestus.

Foto: Jānis Romanovskis

Jau piekto gadu Jūrmalas pilsētas iedzīvotājus un viesus ar grandiozu klasiskās mūzikas programmu priecē krāšņākais vasaras notikums – “Jūrmalas festivāls”, gādājot par neaizmirstamu vasaras muzikālo piedzīvojumu Dzintaru koncertzālē.

Līdzīgie raksti