Elfrīda, Sintija, Sindija

Projekts “Klausies” uzstāsies Jaunajā mūzikas festivālā ARĒNA Kalnciema kvartālā

Jau šo trešdien plkst. 19.00 Kalnciema kvartālā Jaunās mūzikas festivāla Arēna ietvaros uzstāsies dzejas un improvizētās mūzikas projekts "Klausies.Слушай.Listen". Nepieradināmais latviešu un lietuviešu mūziķu gars (Artis Orubs pie bungām, Toms Mikāls pie klavierēm un Dominykas Vyšniauskas pie trompetes) koncertā mijiedarbosies ar Aleksandras Lines rakstīto dzeju – kā ierasti, latviešu, krievu un angļu valodā.

Kopš 2016. gada projekts "KLAUSIES" paspējis uzstāties daudzviet Latvijā, Lietuvā un Igaunijā, reizēm mainot sastāvus, reizēm – performanču valodas, un pavisam nesen izdeva debijas albumu “17”, kurš janvārī tika nominēts Latvijas Mūzikas ierakstu gada balvai Zelta Mikrofons 2019 kategorijā “Labākais džeza, blūza vai soul mūzikas albums”. Albuma kompozīcijas un intervijas ar tā mūziķiem skanēja Vācijas “Baltische Stunde” un Beļģijas “Radio Centraal”, un viena no albuma kompozīcijām, Jazz Musician, tika iekļauta izlasē “Jazz in Latvia”, kas tika prezentēta plašai auditorijai lielākajā Eiropas džezam veltītajā notikumā — JAZZAHEAD! gadatirgū Brēmenē.

23. oktobrī festivāla koncertā izskanēs daži stāsti no grupas debijas albuma “17”, kā arī daudzi jaunāki stāsti – par mūziku un mūziķi, ceļojumiem un pasaules izzināšanu, mīlestību, laimi un cilvēkiem, ko mēs satiekam pa ceļam – kādā no tiem klausītājs noteikti atpazīs arī sevi. Neviens koncerts nekad nelīdzinās nevienam citam: lai arī tajā skanošā oriģināldzeja jau ir uzrakstīta, mūzika, kas to pavada, vienmēr top uz vietas. “Neviens nezin, kas un kā būs. Bet būs patiesi. Vismaz mēs cenšamies patiesi”, saka Artis Orubs.

Biļetes pieejamas “Biļešu paradīzes” kasēs un internetā.

Līdzīgie raksti