Amālija, Amēlija

Pilsētas svētki “Šerloka Holmsa dzimšanas diena” tiek pārcelti laika apstākļu dēļ

Pilsētas svētku “Šerloka Holmsa dzimšanas diena” organizatori informē par to, ka pasākums tiek pārcelts uz 18.martu ekstrēmu un bīstamu laika apstākļu dēļ. Latvijas vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs brīdina, ka rīt, 4. martā, Rīgā ir gaidāma viesuļvētra, kas brāzmās var sasniegt ātrumu 25 m sekundē.

Dienests gatavojas izsludināt oranžo brīdinājumu. Tādēļ, ievērojot ārā notiekoša pasākuma specifiku un lai neapdraudētu dalībniekus un viesus, pasākuma organizatori pieņēma lēmumu par tā pārcelšanu. Svētku programma nemainās.

18. martā, atklājot jaunu slavenā detektīva lietu, Rīgā notiks pilsētas kostīmu svētki “Šerloka Holmsa dzimšanas diena”. Šogad pasākums notiks jaunā lasījumā – “Šerloka Holmsa atgriešanās. Jauna misija”. Dižais detektīvs šogad sola cīnīties ar viltus ziņām un palīdzēt kļūt par detektīvu ikvienam interesentam. Šerloka Holmsa darbu cīņā ar dezinformāciju šogad atbalsta Lielbritānijas vēstniecība Latvijā /British Embassy Riga/.

Svētki, kā ierasts, sāksies pie Latvijas Nacionālā mākslas muzeja ēkas (Kr.Valdemāra ielā 10a). No plkst. 12:00 līdz 13:00 te notiks dalībnieku reģistrācija labāko kostīmu konkursā. Konkurss notiks vairākās nominācijās, un labākos no labākajiem izvēlēsies ne tikai svētku žūrija, bet arī DELFI lasītāji. Pretendentu fotogrāfijas tiks izvietotas lielākajā informatīvajā portālā, un atdot savu balsi par vislabāk iepatikušos tēlu varēs līdz 6. martam.

Plkst. 13:00-13:15 sāksies kostīmu gājiens, kas virzīsies cauri pilsētas centram līdz svētku skatuvei Līvu laukumā Vecrīgā. Te svētki turpināsies ar teatrālām un muzikālām performancēm, labāko kostīmu tēlu apbalvošanu un citām izklaidēm vecās, labās Anglijas stilā. Mūzikas programmā piedalīsies duets “Pipes and Drums” – unikāls projekts, kurā Vilius Matutis un Einārs Latiševs izspēlē dažādu pasaules mūziku ar skotu dūdām, bungām, pūšamajiem un sitamajiem instrumentiem. Klejojošo mūziķu lomā uzstāsies populārā Latvijas instrumentālā funk/fusion grupa FunCOOLio. Tāpat pasākuma viesus gaida tradicionālais Berimora cienasts “Auzu pārslu putra, ser!” un retro fotostūrītis.

Līdzīgie raksti