Sarmīte, Tabita

Pie LNSO diriģenta pults atgriežas Francijas mūzikas leģenda, maestro Žans Klods Kazadesī

Šo piektdien, 25. novembrī, plkst. 19.00 uz Lielās ģildes skatuves kopā ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri (LNSO) kāps Francijas mūzikas leģenda – diriģents Žans Klods Kazadesī un soprāns Karena Vūra. Koncertā  skanēs Sezāra Franka, Anrī Ditjē un Morisa Ravela meistardarbi.

“Tikšanās ar maestro Žanu Klodu Kazadesī vienmēr sagādā prieku un saviļņojumu. Viņa mīlestības pilnā enerģija iedvesmo ikvienu mūziķi un klausītāju! Šajā koncertā būs intriģējoši atkal satikties ar savdabīgo dziedātāju Karenu Vūru. Mūs gaida izcilāko franču komponistu mūzikas programma leģendāra maestro interpretācijā,” stāsta LNSO valdes locekle Indra Lūkina.

Kā saka pats Kazadesī – simfoniskā orķestra diriģēšana nav profesija, tā ir domāšana, filozofija un pašizpēte. Pat liktenis. Zināms, ka maestro savā dzimtenē ir būtiski ietekmējis klasiskās mūzikas attīstību. 86 gadus vecais diriģents karjeras sākumposmā vadīja Parīzes Šatlē teātri, un bija diriģents Parīzes operā. Maestro diskogrāfijā ir vairāk nekā 30 kritikas un klausītāju augstu novērtētu ierakstu kopā ar Lilles Nacionālo orķestri, kuru Kazadesī savulaik pats izveidojis un vadījis vairāk nekā 40 gadus.

Koncertā  Latvijas Nacionālajam simfoniskajam orķestrim un maestro Kazadesī pievienosies dziedātāja Karena Vūra, izpildot Morisa Ravela 19. gadsimta izskaņā radīto vokālo ciklu  “Šeherezade”. Latvijas klausītājiem iespēja iepazīties ar neparasto franču soprānu bija jau 2016. gadā Cēsīs, LNSO festivālā “Vasarnīca”, kur dziedātāja piedalījās Fransisa Pulenka monooperas “Cilvēka balss” iestudējumā. Viņa pārsteidz ne tika ar savu dzidro balsi, bet arī izglītību – Vūrai ir  maģistra grāds kvantu fizikā. Starptautisku konkursu laureāte, ieguvusi Mākslu akadēmijas Prix del Duca un Victoire de la Musique 2009 kategorijā “Atklājums”.

Koncerta vakarā LNSO un diriģents Žans Klods Kazadesī aicina mūzikas mīļotājus izdzīvot dažādus pasaules stāstus, uzlūkojot tos caur franču elegances prizmu. Programmā izskanēs skaņražu Sezāra Franka, Anrī Ditjē un Morisa Ravela kompozīcijas. Sezārs Franks simfoniskās poēmas “Nolādētais mednieks” tapšanai iedvesmojies no vācu dzejnieka Gotfrīda Augusta Birgera balādes; Ditijē savas Pirmās simfonijas sākuma daļā izmanto spāņu sēru gājienu deju, savukārt Ravels skaņās uzbur austrumu ainavas Šeherezades acīm, kā arī antīko pasauli, nošu rakstā ietērpjot vienu no senākajiem mīlasstāstiem.

Biļetes iespējams iegādāties Biļešu Paradīzes kasēs.

Līdzīgie raksti