Modra, Francis, Dmitrijs

Parīzē notiks modes skate, kurā piedalīsies uzbeku zīmols no Latvijas Moel Bosh

Piektdien, 7. jūlijā, Parīzes galerijā „La Galerie Bourbon” notiks Grand Fashion Week sezonas sarīkojums — izcilu Uzbekistānas modelētāju modes skate, kurā zinīgie skatītāji tiks iepazīstināti ar sezonas aktuālajām kolekcijām.

Modes skatēs piedalīsies zīmoli ANOR, Moel Bosh, 7Saber, Cherrymyx, Nadi.uz un Šahzoda Muhamedova. Līdzās Uzbekistānas modes nozares milžiem jaunāko kolekciju demonstrēs jauno modelētāju konkursa „Commence" uzvarētāja Sevinča Normamatova. 
 
„Kolekcijas tērpus kā sarkans pavediens caurvij Uzbekistānas nacionālie elementi, kas simbolizē mūsu Austrumu kultūras savdabību un estētiku. Mēs iepazīstināsim skatītājus ar jauniem etniskajiem audumiem, piemēram, adrasu un šoi, kā arī kaštas un zarduzi izšuvumu tehniku,” stāsta „Grand Fashion Week” rīkotāja Dilnoza Umurzakova.


„Jaunā kolekcija atspoguļo mīlestību un cieņu pret Uzbekistānas zīdu un rokdarbnieču rūpīgo darbu. Veidojot tērpus, tiek izmantoti ar rokām darināti izšuvumi un ar rokām austs zīds, kā arī tekstilmozaīkas tehnika. Kolekcijā pārsvarā ir mēteļi un kleitas ar uzšūtām kabatām, kargo bikses un svārki. Kolekcijas vizuālais tēls apliecina cieņu mūsu tradīcijām un paražām, kas apvieno divus galvenos tekstilizstrādājumu virzienus, kuri ir mantoti no mūsu senčiem,” stāsta zīmola „Moel Bosh” modes māksliniece Zuhra Inata. 


Galerija „La Galerie Bourbon” atrodas Parīzes vēsturiskajā centrā un ir agrākā Spānijas karaliskās ģimenes rezidence un daudzu Parīzes modes namu sarīkojumu norises vieta. Modeļu tēlu veidošanā piedalās viens no ievērojamākajiem Milānas un Parīzes modes nedēļu skaistumkopšanas speciālistu kolektīviem „David & Jacob”, kas sadarbojas ar pasaules līmeņa zīmoliem, kinofestivāliem un slavenībām.
 
Sarīkojums notiks sadarbībā ar „ANOR Creative Group”, „Visa | Kapitalbank”, Jauno modelētāju padomi un Uzbekistānas vēstniecību Francijā. Projekta galvenais atbalstītājs ir „Visa | Kapitalbank”. Projekta atbalstītāji: valsts lidsabiedrība „Uzbekistan Airways”, tūrisma aģentūra „Afsona World Travel” un zīmols „7Saber”.

Līdzīgie raksti