Zinta, Vīlips, Filips, Dzinta

Pagarināts darbu iesūtīšanas termiņš Latvijas Arhitektūras gada balvai

Pēc konkursa dalībnieku lūguma, darbu iesniegšanas termiņš "Latvijas Arhitektūras gada balvai 2019" pagarināts līdz pirmdienai, 4. martam, plkst. 23.59, informēja Latvijas Arhitektu savienībā.

Konkursa organizatori aicina iesūtīt pieteikumus ne tikai arhitektiem, bet arī citām ar darbu saistītām fiziskām vai juridiskām personām.

Konkursa organizatori un žūrija vērš uzmanību, ka darba pieteicējs var būt tā autors vai cita ar darbu saistīta fiziska vai juridiska persona – īpašnieks, pasūtītājs, būvnieks, kā arī pašvaldības un sabiedriskas organizācijas. Iesniegt darbus, kā arī iepazīties ar iesniegšanas un vērtēšanas kārtību iespējams Latvijas Arhitektu savienības mājaslapā "www.latarh.lv".

Latvijas Arhitektūras gada balvai iespējams pieteikt gan objektus, gan darbus, kas saistīti ar arhitektūras procesiem šādās kategorijās: "Kultūras būves" (kultūras, izglītības, sakrālās ēkas), "Sabiedriskas ēkas" (viesnīcas, biroju ēkas, veselības un ārstniecības iestādes), "Daudzdzīvokļu ēkas", "Tirdzniecības ēkas, ražošanas, sporta, inženiertehniskās būves", "Privātmājas", "Renovācija, rekonstrukcija, restaurācija", "Interjers", "Ainavu arhitektūra, vides labiekārtojums, vides objekti", "Procesi".

Visi Latvijas Arhitektūras balvai pieteiktie darbi tiks vērtēti pēc vienādiem un vienlīdz svarīgiem kritērijiem: ideja un koncepcija, projekta vienotība jeb vai darbu iespējams uzskatīt par vienotu veselumu, atbilstība projekta uzdevumam, konteksts un mērogs, rūpība un pamatīgums, kā arī sabiedriskais nozīmīgums un emocionālā iedarbība.

Visus iesniegtos darbus izvērtēs atlases žūrija, kuras sastāvā šogad ir arhitekti Ilze Mekša, Gunta Grikmane, Agnese Lāce un Viktors Valgums, tēlniece Liene Mackus, rakstnieks Pauls Bankovskis un dizainers Artūrs Analts. Otrajā kārtā nominantus vērtēs fināla žūrija, ko tradicionāli veido pieredzējuši arhitekti no ārvalstīm, kā arī viens atlases žūrijas pārstāvis.

Latvijas Arhitektūras gada balva tiks pasniegta 17. maijā.

Latvijas Arhitektūras gada balva ir ikgadējs nacionālais arhitektūras konkurss ar mērķi apzināt un popularizēt Latvijas arhitektūras labākos sniegumus un veicināt arhitektūras augstvērtīgu attīstību. Gada balva ir Latvijas arhitektūras gada lielākais notikums, atzīts par valstiski nozīmīgu pasākumu, un pati balva ir augstākais apbalvojums Latvijas arhitektūrā.

Līdzīgie raksti