Zinta, Vīlips, Filips, Dzinta

Otro gadu pēc kārtas uzvara lielākajā ASV smilšu skulptūru čempionātā

Jelgavas zelta tēlnieku komanda Kārlis Īle un Maija Puncule izcīna uzvaru vienā no pasaulē prestižākajiem smilšu skulptūru čempionātiem ASV! Šogad mākslinieki festivālā pirmoreiz startēja komandu kategorijā ar skulptūru “Asni”. Žūrija atzinīgi novērtēja gan mākslinieku tehniskās spējas, oriģinālo idejas pasniegšanu, gan apjomīgo skulptūras risinājumu.

Jau 46. gadu Virdžīnijasbīčā notiek prestižais Neptūna pludmales festivāls, kas ir senākais un lielākai Starptautiskais smilšu skulptūru čempionāts ASV. Konkurss ik gadu apvieno 32 talantīgākos un veiklākos  smilšu tēlniekus no visas pasaules.

Apvienojoties kā komanda Kārlis Īle un Maija Puncule zem “Jelgavas karoga” guvuši starptautiskus panākumus smilšu, ledus un sniega skulptūru festivālos un čempionātos – Kanādā, Ķīnā, Japānā, Šveicē, Vācijā, Krievijā, Latvijā un citur.

Mākslinieki skulptūru ar nosaukumu "Asni" šoreiz izvelējās veidot ar sirreālistisku ievirzi. 22 tonnās smilšu filozofiski apspēlējot ideju, ka  vismaigākie  asni ir  visstiprākie. Iedvesma skulptūrai smelta no pavasara maigajiem dzinumiem, kas tiecoties uz augšu, spēj izlauzties caur biezu zemes kārtu, akmeņiem un pat asfaltu. Žūrijas īpašu ievērību izpelnījās smalki niansētā virsmas apstrāde, kas jutekliski atspoguļo ziedlapu maigo trauslumu un saplaisājušas zemes raupjumu.

Kārlis Īle ir viens no Latvijas labākajiem un panākumiem bagātākajiem tēlniekiem, kā arī iemīļots un vairākkārtējs Jelgavā notiekošo skulptūru festivālu dalībnieks un mākslinieciskais vadītājs. ASV notiekošajā konkursā K. Īle piedalās jau piekto reizi.

Jelgavniekiem un pilsētas viesiem vēl tikai šajā nedēļas nogalē Pasta salas smilšu skulptūru parkā ir iespēja apskatīt abu mākslinieku, īpaši šī gada smilšu skulptūru festivālam veidoto,  demo skulptūru – vērienīgo Ēģiptes piramīdu. Bet jau nākamā gada februārī iespējams mākslinieku prasmes varēsim novērtēt jau 22. Starptautiskajā ledus skulptūru festivālā, kas Jelgavā norisināsies no 7. līdz 9. februārim. Tāpat atgādinām, ka sākusies mākslinieku pieteikšanās 2020 gada ledus skulptūru festivāla konkursā – vairāk www.festivali.jelgava.lv.

Līdzīgie raksti