Ilvija, Marlēna, Ziedone

Oktobrī norisinās Rīgas modes nedēļa

No 20. līdz 25. oktobrim norisināsies Rīgas modes nedēļa. Šīs sezonas galvenais vadmotīvs ir māksla, savukārt par galvenā tēla iedvesmas avotu ir kalpojis metamodernisma autentiskums. Modes nedēļas programmā gaidāmi Latvijas un ārvalstu dizaineru skates uz Hanzas Perona, Zunda Towers un Eviart Gallery skatuvēm, divas izstādes, semināri nozares profesionāļiem, kā arī tematiski pasākumi.

Sezonas galveno tēlu ir radījusi operatīvā inženiere Olga Golovko ar mākslīgā intelekta palīdzību. Atbildot uz mūžseno jautājumu par to, vai mode ir māksla, apstiprinoša atbilde tiek nolasīta vizuāli, radot nākamo jautājumu  — vai mākslīgā intelekta radīts vizuālais materiāls ir māksla?

“Neskatoties uz to, ka Endijs Vorhols jau 60. gados ir teicis: “Mode ir vairāk māksla nekā māksla pati par sevi,” ik pa laikam rodas diskusijas par to, vai modi var uzskatīt par mākslas veidu. 37. Rīgas modes nedēļas tēlā multistils ir apvienots ar ironiju un atklātību. Izteiksmes līdzekļu daudzveidība rada spēli starp modernisma naivumu un postmodernisma skepsi. Tā vietā, lai radītu sarežģītu fantastisku tēlu, es radīju “vienkāršu” darbu, kas ir ļoti tuvs fotogrāfijai. Šis ir mans mēģinājums sajust mākslas robežas,” komentē Olga.

Par gaidāmās modes nedēļas tēlu ir kļuvusi modele spilgti sarkanā lakoniskā bezzīmola mētelī un gaiši rozā glancētā cepurē, kas atgādina 60. gadu peldcepures ar ziediem. Viņas intravertais skaistums bez grima kontrastā ar spilgtajām krāsām no pirmā acu uzmetiena rada disonansi, bet, ieskatoties tuvāk, rada dziļu emocionālu iespaidu.

Līdzīgie raksti