Vera, Vaira, Vairis

Notiks Imanta Kalniņa mūzikas koncerts “Dzeguzes balss”

23. oktobrī plkst. 19.00 Rīgas Kultūras un atpūtas centrā “Imanta” notiks koncerts “Dzeguzes balss”, kurā Imanta Kalniņa mūziku izpildīs vokālie ansambļi “Harmonija Rīgai” un “Fortuna”.

Tuvojoties komponista Imanta Kalniņa 80. jubilejas gadam 2021. gadā, Rīgas Kultūras un atpūtas centra “Imanta” vīru vokālais ansamblis “Harmonija Rīgai” un sieviešu vokālas ansamblis “Fortuna” kopīgi sagatavojuši komponista daiļradei veltītu programmu. Vienlaikus koncerts veltīts arī tituldziesmas “Dzeguzes balss” un daudzu citu dziesmu vārdu autoram, dzejniekam Mārim Čaklajam (1960-2003), kuram 80 gadu jubileju atzīmējam šogad. “Imanta Kalniņa mūzika vienmēr ir pārbaudījums dziedātājiem, jo dziesmas ir ne tikai ar plašu diapozonu, bet arī to dziedāšanai ir nepieciešama laba vokālā tehnika. Protams, tas ir liels pārbaudījums arī mums, bet tas ir tas, uz ko tiecamies pēc ilgā attālināto mēģinājumu laika,” stāsta ansambļa “Fortuna” vadītāja un dziedātāja Ieva Sutugova, piebilstot: “Sadarbība ar vīru vokālo kvartetu “Harmonija Rīgai” mums bijusi jau iepriekš, un tas vienmēr ir jauks muzikāls piedzīvojums. Ticu, ka tā būs arī šoreiz.” Koncertā ansambļi uzstāsies gan kopā, gan atsevišķi, caur dziesmu parādot katram ansamblim raksturīgo un kopīgo. Koncertā piedalīsies arī Normunds Skraucis (taustiņinstrumenti), Dmitrijs Tarasovs (ģitāra), Viesturs Samts (sitaminstrumenti) un koncertmeistars Jānis Miltiņš.

Vokālo ansambli “Fortuna” vada Ieva Sutugova un tajā darbojas 6 jaunas dziedātājas, kas iepriecina klausītājus dažādos koncertos, sadarbojas ar dažādiem Latvijas komponistiem un dziedātājiem. Ansamblis regulāri veido jaunas koncertprogrammas, lai katru reizi parādītos jaunā ampluā. “Fortuna”, tāpat kā “Harmonija Rīgai”, ir viens no labākajiem Latvijas vokālajiem ansambļiem – 2018. gadā Latvijas Dziesmu un deju svētku vokālo ansambļu konkursā ansamblis ieguva sudraba godalgu. Ansamblis pārstāvējis Latviju Hanzas dienās Nīderlandē 2017. gadā, savukārt 2019. gadā –  festivālā “Hansa Sail” Vācijas ostas pilsētā Rostokā. 2019. gada decembrī “Fortuna” piedalījās “Nordic String Academy” rīkotajā konkursā un izcīnīja iespēju pārstāvēt Latviju, mēnesi koncertējot dažādās Ķīnas pilsētās. “Fortunas” dziedātājas arī ikdienā ir saistītas ar mūziku un kultūru, bet ansambļa pieredzējušākās dalībnieces aktīvi koncertē kā fona dziedātājas daudziem Latvijas mūziķiem.

Savukārt 1992. gadā dibinātais ansamblis “Harmonija Rīgai” ir viens no retajiem Latvijas kolektīviem, kas pārsteidz klausītājus ar barbershop dziedāšanas stilu. Ansambli Latvijā dēvē par barbershop muzicēšanas celmlaužiem. Četri kungi – ansambļa vadītājs Ārijs Šķepasts, Arnis Miltiņš, Aldans Milzarājs un Salvis Sprūžs – ar savu profesionalitāti priecē ne tikai Rīgas un Latvijas klausītājus – viņu balsis skanējušas daudzviet aiz mūsu valsts robežām. Kolektīva repertuārā ir gan tipiskas barbershop dziesmas, gan arī pašu dalībnieku aranžētas populāras latviešu dziesmas un pasaules hīti.

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs un internetā, kā arī norises vietā stundu pirms pasākuma, to cena 5 eiro.

Līdzīgie raksti