Ādolfs, Ilgonis

Norisināsies jau otrais integrācijas pasākums “Cilvēks tirgū”

30. augustā plkst. 11.00-15.00 Āgenskalna tirgū norisināsies otrais integrācijas pasākums “Cilvēks tirgū” ar 10 bezmaksas aktivitāšu programmu, kurās ikviens apmeklētājs varēs iejusties cilvēku ar invaliditāti ikdienā. Āgenskalna tirgus apmeklētāji varēs interaktīvā veidā iesaistīties un atklāt, kā cilvēki ar invaliditāti redz un izjūt pasauli, kā arī izprast ikdienas izaicinājumus. Āgenskalna tirgus ir vieta, kur domāt par dažādo un mazināt bailes no svešā, jo tādā veidā var atklāt jauno un aizraujošo.

Viens no pasākumu galvenajiem notikumiem būs stand-up, kurā piedalīsies trīs zināmas sievietes ar invaliditāti un parādīs invaliditātes tēmu ar humora devu. Apmeklētāji varēs iesaistīties Braila raksta un zīmju valodas apgūšanā, piedalīties mākslas terapijas un T- kreklu apdrukas darbnīcās. Uz vietas spēlēsim galda spēles ar aizvērtām acīm, izmēģināsim paraloka šaušanu, pārvarēsim šķēršļus ratiņkrēslos, apgūsim spēles “Boccia” noteikumus, kā arī iepazīsim sabiedrībai nozīmīgas biedrības un invalīdu draugu apvienības.

Plkst. 11.00-15.00

Braila raksta apguve ar Līgu Ķikuti no biedrības “Redzi mani”

Aktivitātē dalībnieki tiks iepazīstināti ar to, kas ir Braila raksts, kā arī būs iespēja ar Braila rakstu uzrakstīt savu vārdu vai ko citu uz īpaši izveidotām kartītēm, kuras vēlāk varēs kādam uzdāvināt, iepazīstinot ar Braila rakstu.

Zīmju valodas darbnīca ar Inesi Immuri no “Latvijas Nedzirdīgo savienības”

Aktivitātē dalībnieki varēs apgūt pamata saskarsmes frāzes, lai atvieglotu komunikāciju ar cilvēkiem, kuriem ir dzirdes traucējumi un kuru galvenā sarunvaloda ir zīmju valoda.

Šķēršļu joslu pārvarēšana pārvietojoties riteņkrēslā - Invalīdu un viņu draugu apvienība “Apeirons”

Dalībnieki varēs piedalīties īpaši izveidotā šķēršļu joslā un izjust, kā pārvietoties ratiņkrēslā.

Plkst. 12.00-14.00

Servisa suņu paraugdemonstrējumi no biedrības “Teodors”

Biedrība iepazīstinās ar galvenajiem ētikas pamatprincipiem, kas jāievēro uz ielas, ieraugot suni asistentu vai suni pavadoni, un nodemonstrēs paraugdemonstrējumus un servisa suņu ikdienu, pavadot kopā ar saimnieku.

Diskusija un paraloka šaušanas paraugdemonstrējumi no “Latvijas Paralimpiskās komitejas”

Paralimpiskā komiteja iepazīstinās apmeklētājus ar tās darbību un ar dažādiem parasporta veidiem, ar ko nodarbojas un piedalās paralimpiskajās spēlēs cilvēki ar invaliditāti. Papildus apmeklētāji varēs uzzināt jaunāko informāciju par topošo Latvijas Paralimpisko sporta centru Bišumuižā, kas būs kā ciemats – parks sportam un brīvai atpūtai ikvienam. Apmeklētājiem būs lieliska iespēja apgūt paraloka šaušanas pamatprasmes profesionāļu uzraudzībā.

Plkst. 11.00-13.00

Radošā mākslas darbnīca “Citādais” ar mākslas terapeiti Sintiju Bērziņu

Meistarklases laikā bērniem un citiem pasākuma apmeklētājiem būs iespēja uzzīmēt, izveidot to, kā viņi saprot cilvēkus ar dažāda veida invaliditāti, lai vēlāk par to diskutētu ar meistarklases vadītāju Sintiju Bērziņu.

Interaktīva spēle ar aizvērtām acīm kopā ar Māru Skuju

Galda spēle ar krāsainiem un taktiliem magnētiem, kas piemēroti cilvēkiem ar jebkāda veida redzes traucējumiem. Katras krāsas magnētiem ir atšķirīgi taktili gravējumi, tādēļ spēli var spēlēt arī cilvēki ar krāsu aklumu.

Meistarklase “t-kreklu apdruka”

Zīmola “OWA” īpašniece Natālija Jermolajeva iepazīstinās ar savu darbību un interesentiem iemācīs t-kreklu apdrukas tehniku.

Spēle Boccia. Biedrība “Līdzvērtība”

Spēle Boccia ir viena no populārākajām spēlēm cilvēku ar kustību traucējumiem vidū. Interesentiem būs iespēja apgūt spēli un tās noteiktumus.

Plkst. 14.00-15.00

Stāvizrāde jeb stand-up, kurā piedalīsies trīs sabiedrībā zināmas sievietes ar invaliditāti un divi suņi pavadoņi

Izrādes laikā apmeklētājiem Līga Ķikute un Rīga, Diāna Ponaskova, Baiba Baikovska un Elfa  parādīs invaliditātes jautājumu ar humora devu par dažādam tēmām. Katrā dienā būs cita izrādes tēma un nosaukums.

Dalība pasākumos ir bez maksas.

Līdzīgie raksti