Māris, Mārica, Maigurs

Nedēļas nogalē Jelgavā Smilšu skulptūru festivāls

Šajā nedēļas nogalē, 8. un 9. jūnijā, jau no pulksten 10.00 Jelgavas pilsēta aicina iepazīt seno noslēpumu pasauli Baltijā lielākajā smilšu skulptūru parkā. Pasta salā antīkās leģendas un valdniekus smilšu tēlos iedzīvinājuši 15 profesionāli tēlnieki no astoņām valstīm, ļaujot doties vēsturiskā ekspedīcijā.

Kā pastāstīja Jelgavas pilsētas pašvaldības pārstāve Elīna Gaile, smilšu mākslas darbu veidošanā tika izmantotas vairāk kā 1200 tonnas divu nokrāsu smilšu.

Festivāls šogad izcelsies ar īpaši vērienīgām un apjomīgām skulptūrām, ko veidos pasaulē atzīti tēlnieki un ilggadēji konkursa dalībnieki no Latvijas un ārvalstīm. Nepilnas nedēļas laikā 15 mākslinieki no astoņām valstīm – Latvijas,  Somijas, Mongolijas, Ukrainas, Kazahstānas, Krievijas, Lietuvas un ASV, Pasta salā iedzīvinājuši šī gada festivāla tēmu “Antīkā pasaule”. Savukārt, festivālā demo skulptūru, kas šogad ir līdz šim augstākā – 15x8 metri, veidojis viens no titulētākajiem Latvijas tēlniekiem Kārlis Īle, kopā ar Maiju Punculi, Aināru Zingniku un Viļus Matuti.

Tēlnieku galvenais uzdevums ir parādīt savu interpretāciju par antīko pasauli vienlaikus festivāla viesos atmodinot iztēli un aicinot aizdomāties par savām asociācijām ar vēsturiskajiem notikumiem, leģendām un tēliem.

Antīkajai pasaulei šodien tiek piešķirta simboliska un mītiska vērtība, tomēr nenoliedzami varam vilkt dažādas paralēlas ar mūsdienu cilvēka pasaules uztveri – cilvēces sapņiem, biedējošo un fascinējoši ticības spēku un vēlmi valdīt, ko festivāla mākslinieki izvēlējušies īpaši izcelt savos darbos. Festivāla viesiem būs iespēja aplūkot tādus senās pasaules  tēlus  un vērtības kā – Kleopatru, Vikingu, Sfinksu, Ēģiptes piramīdas, Bābeles torni u.c.

Koncerti un izrādes

Arī šogad festivāla centrālā skatuve, uz kuras divu dienu gaitā muzicēs grupas “Atom”, “Colours of Bubbles”, “Credo”, “Mākoņstūmēji”, “Rahu The Fool”, “Dziļi violets” un “Opus Pro”, atradīsies pie Pasta salas slidotavas.

Tāpat Pasta salā abas festivāla dienas varēs baudīt izrādes bērniem. 8. un 9. jūnijā, pulksten 12.00 un 14.00 Pasta salā notiks Ādolfa Alunāna Jelgavas teātra izrāde “Kas? Maskas?”, bet pulksten 13.00 un 15.00 – Jelgavas Jaunā teātra rotaļu izrāde bērniem “Muša, kura gribēja būt lidmašīna”.

Kvēlos šamota skulptūras

Jau no otrdienas Pasta salas šamota skulptūru parkā top četras lielformāta keramikas jeb šamota skulptūras, ko veido mākslinieki Jānis Leimanis, Katrīna Vīnerte, Irēna Šļuželiene un Viļus Šļuželis. Līdzīgi kā pirms Baltu vienības dienas, arī šīs skulptūras veidos latviešu un lietuviešu mākslinieki, savos darbos ieskicējot tēmu “Antīkā pasaule”.

Festivāla atklāšanas dienā šamota skulptūras tiks karsētas 1200 grādu temperatūrā, un pulksten 24.00 ikviens varēs izbaudīt to kvēlošanu.

Skulptūru pilsēta aicina pastaigā

Abās festivāla dienās, 8. un 9. jūnijā, pulksten 11.00 interesenti aicināti piedalīties Jelgavas reģionālā Tūrisma centra organizētajā ekskursijā kājām “Jelgava – skulptūru pilsēta”. Aptuveni divas stundas ilgajā pastaigā kopā ar gidi Innu Altuhovu varēs tuvāk iepazīt vairāk nekā 20 skulptūru Jelgavas pilsētvidē. Pieteikties ekskursijai var pa tālruni 63005447 vai e-pastu [email protected] Dalības maksa – viens eiro, skolēniem – bez maksas.

Biļešu iegāde

Festivāla norises dienās biļešu cena pieaugušajiem ir 7 eiro; skolēniem, studentiem, pensionāriem un invalīdiem – 4 eiro, bet ģimenes biļeti varēs iegādāties par 15 eiro. Uzrādot Jelgavas iedzīvotāja karti, biļete maksās 4 eiro, bet ar Jelgavas skolēna apliecību – 3 eiro. Bērniem līdz 7 gadu vecumam ieeja festivālā būs bez maksas. Biļetes var iegādāties Jelgavas kultūras nama kasē, “Biļešu paradīzes” kasēs un internetā, bet festivāla norises dienās – arī Pasta salā.

Jāpiebilst, ka festivāla apmeklētāju ērtībai biļetes varēs uzrādīt arī elektroniski, kā arī, pametot festivāla norises teritoriju, saņemt zīmodziņu, kas sniegs iespēju Pasta salā konkrētajā dienā atgriezties arī vēlāk.

Līdzīgie raksti