Elfrīda, Sintija, Sindija

Meteņu karnevāls Kalnciema kvartālā

Sagaidot saulgriežus, 22. februārī plkst. 10.00-16.00 aicinām uz “Meteņu karnevālu” Kalnciema kvartālā – tradicionālo Meteņu svinībām slavenā Venēcijas karnevāla noskaņās. Šajā dienā klausīsimies un radīsim mūziku kopā ar gaidāmās RIBOCA2 dalībnieku, mūziķi-čellistu Džeikobu Koenu, vērosim Rīgas cirka skolas performances, un, protams, “maskosimies” karnevāla garā.

Kā ierasts, šajā dienā Kalnciema kvartāla tirgus zemnieki, mājražotāji un amatnieki tērpsies košās maskās. Tie, kuriem nav savas maskas, aicināti to izgatavot darbnīcā! Dalība visos pasākumos bez maksas.

Tirgū sagaidīsim siltumu ar “incampagna” bio Sicīlijas apelsīniem un kumkvati, Gonzalo portugāļu pastel de natām un sīriešu saldumiem, ko tepat Latvijā gatavo ģimene no Sīrijas, Santas Liepas “Zaļā maize” krāsainajiem kliņģerpīrāgiem, jautrajiem “cīsiņiem mīklā” un rozā kamambēra maizītēm, “Kale.lv” lapu kāpostu jeb kalē pesto, uzmundrinošām ingvera-cidoniju sukādēm un citiem priecīgiem svētku ēdieniem.

Plkst. 11.30-12.30 tirgus laukumā ciemosies azartiskais žonglieris un garkājis Dmitrijs Pudovs no  Rīgas cirka skolas. Jau vairāk kā 10 gadus viņš uzstājas kā uguns mākslinieks un žonglieris dažādos pasākumos Latvijā un ārzemēs, kā arī virtuozi performē līdzsvara disciplīnās – ar līdzsvara dēli, staigāšanu uz ķekatām un braukšanu ar vienriteni. Starp citu, arī ikdienā Dmitrijs pārvietojas ar vienriteni.

Plkst. 11.00-14.00 Kalnciema kvartāla galeriju pārņems skaņas un mūzika – sestdien būs burvīga iespēja satikt gaidāmās RIBOCA2 dalībnieku. Amerikāņu eksperimentālā mūziķa-čellista Džeikoba Koena (Jacob Cohen) vadībā nodosimies improvizētai muzikālai darbnīcai. Kopā ar Džeikobu radīsim neparastus mūzikas instrumentus no visdažādākajiem priekšmetiem un materiāliem. Apmeklētāji, pēc pašu vēlēšanās, ir laipni aicināti ņemt līdzi savus mūzikas instrumentus, arī bojātus un neskanošus.

Plkst. 12.00-14.00 būs iespēja veidot Itālijas daudzveidīgās maskas – gandrīz katrā Itālijas reģionā ir savi varoņi un īpašas maskas ar raksturu! Kurš gan nezina veiklo venēcieti Arlekīnu un viņa draudzeni Kolumbīni, kā arī eleganto Balanzone no Boloņas, gudro kungu ar balto apkaklīti, kurš mīl labi paēst. Neaizmirsīsim arī par kapteini Spavento no Ligūrijas reģiona ar zobenu un krāšņo spalvu pie cepures un iepazīsim arī Itālijas dienvidu varoņus. Masku darbnīcu vadīs Latvijas Itāļu valodas pasniedzēju asociācija (LIVPA) un vizuālās mākslas skolotāja Anda Laukevica.

Dalība visos pasākumos ir bez maksas un bez vecuma ierobežojuma.

Līdzīgie raksti