Sarmīte, Tabita

10 sporta notikumi, uz kuriem visbiežāk tiek liktas likmes

Statistika liecina, ka 2022. gadā sporta derību tirgus tika novērtēts 83,65 miljardu ASV dolāru apmērā. Sporta derību digitalizācija ir desmitkārt palielinājusi to popularitāti un ļāvusi miljoniem derību spēlētāju no visas pasaules iesaistīties šajā iemīļotajā tradīcijā. Sporta notikumi tagad nozīmē lielus ienākumus tiešsaistes sporta totalizatoriem un milzīgu uztraukumu līdzjutējiem.

Taču, tāpat kā vairumā citu lietu, arī šeit daži notikumi izceļas pār pārējiem, kad runa ir par pūļa interesi. Izmantojot tiešsaistes kazino sporta derību platformas, ikviens var veikt likmes uz savu mīļāko sporta veidu.

1. FIFA Pasaules kauss

Pasaule mīl futbolu, un nevienā citā laikā tas nav tik acīmredzams kā FIFA Pasaules kausa laikā. Pasaules kauss, kas notiek ik pēc četriem gadiem citā pilsētā, ir populārākais sporta pasākums pasaulē. Tas ir arī pasākumus, uz kuru tiek veiktas visvairāk likmes pasaules mērogā.

Pat cilvēki, kas parasti neveic likmes uz sportu, turnīra laikā mēģina veikt derības futbolā. FIFA ziņo, ka 2018. gada FIFA Pasaules kausa izcīņu, kas notika Krievijā, vēroja aptuveni 3,572 miljardi cilvēku un ka vidējie likmju ieņēmumi par katru spēli bija 2 miljardi eiro. Tiek lēsts, ka 2022. gada turnīrā uz turnīru tika likti 136 miljardi ASV dolāru, no kuriem finālmačs iekasēja 7,2 miljardus ASV dolāru.

2. UEFA Čempionu līga

Kad Pasaules kausa izcīņa beidzas, futbola līdzjutēji pulcējas uz UEFA Čempionu līgu. Tas ir ikgadējs klubu asociāciju turnīrs, kurā savā starpā sacenšas Eiropas augstākās divīzijas komandas. Saskaņā ar skaitļiem UCL totalizatora likmju apjoms pasaulē ir vairāk nekā 13 miljardi ASV dolāru. Spēles notiek pa posmiem visas sezonas garumā, lai derību dalībniekiem vienmēr būtu uz ko likt likmes.

3. Superkausa izcīņa

Lielākais un visvairāk likmju liktais sporta notikums ASV ir Super Bowl. Katru gadu to vēro un rezultātus spekulē vairāk nekā 100 miljoni līdzjutēju. Saskaņā ar Amerikas Azartspēļu asociācijas datiem 2020. gadā uz Kanzassitijas "Chiefs" un Sanfrancisko "49ers" spēli tika likti aptuveni 7 miljardi ASV dolāru.

Lielu intrigu ap šo notikumu rada arī tas, ka var veikt unikālas likmes uz tādām lietām kā monētas metiens, valsts himna un puslaika šovs. Tas palīdz piesaistīt daudzus gadījuma rakstura derību spēlētājus.

4. Marta trakums

Basketbols ir viens no populārākajiem sporta veidiem pasaulē. Marta trakuma laikā līdzjutēji "pulcējas", lai skatītos un liktu likmes uz NCAA I divīzijas vīriešu basketbola spēlēm. Statistika liecina, ka 2018. gadā Apvienotajā Karalistē uz turnīru tika uzliktas likmes par aptuveni 265 miljoniem ASV dolāru, bet 2019. gadā ASV šis skaitlis bija vēl ievērojamāks - 12 miljardi dolāru.

Spēļu trakums ir tik liels, ka tas katru gadu ienes vairāk ieņēmumu no derībām nekā Superkausa izcīņa - vairāk nekā 150 miljardus ASV dolāru.

5. Kentuki derbijs

Zirgu skriešanās sacīkstes ir senākais sporta derību veids, un, pateicoties ar tām saistītajam uztraukumam un tradīcijām, tās joprojām ir ļoti populāras. Vispopulārākais notikums šajā jomā, uz kuru tiek liktas likmes, ir Kentuki Derbijs. Šis notikums, kas tiek rīkots katru maija pirmo sestdienu, pulcē miljoniem līdzjutēju un derību spēlētāju. 2019. gadā uz šo notikumu tika likts vairāk nekā 250 miljoni ASV dolāru.

6. NBA fināls

Lai gan uz lielāko daļu basketbola likmju tirgus pretendē "marta trakums", NBA finālsacensības ir tuvu otrajā vietā. Sezonas kulminācija apvieno komandas, kas visu gadu ir cīnījušās savā starpā, un līdzjutējus, kuri par tām ir fanoši. Saskaņā ar likmju statistiku šajā notikumā uz katru spēli derību veicēji liek aptuveni 10 miljonus ASV dolāru.

Turklāt NBA finālspēles katru maču vēro aptuveni 20 miljoni skatītāju, tāpēc šie skaitļi ir vēl iespaidīgāki. 2022. gadā NBA fināls bija trešais gada notikums, uz kuru tika veiktas vislielākās likmes, pat tad, kad Goldensteitas Warriors spēkojās pret Bostonas Celtics un uzvarēja.

7. Grand National

Grand National, iespējams, ir otrs populārākais zirgu skriešanās sacīkšu pasākums pasaulē. Kopš 1839. gada tas katru gadu tiek rīkots Liverpūlē, Anglijā, un tam ir grūtāks skrejceļš nekā Kentuki Derbijam. Piemēram, Grand National medību sacīkstēs labāko trenētajiem zirgiem un žokejiem ir jāšķērso grāvji un žogi.

Iespējams, tieši tāpēc šis notikums piesaista tik daudz labprātīgu derību veicēju. 2021. gadā sacīkstēs kopumā tika uzliktas derības 137,4 miljonu ASV dolāru (100 miljonu mārciņu) apmērā. Šis bija īpaši ienesīgs gads azartiskiem derību veicējiem.

8. Pasaules sērija

ASV beisbols ir ļoti populārs, un, tā kā šajā valstī ir viens no lielākajiem derību tirgiem pasaulē, ir loģiski, ka Pasaules sērija ir notikums, uz kuru tiek liktas lielas likmes. Pasaules Sērija lēš, ka katru gadu uz turnīru tiek veiktas likmes aptuveni 50 miljonu ASV dolāru apmērā.

Līdzīgi kā Super Bowl gadījumā, arī Pasaules sērijā ievērojama daļa no šiem ieņēmumiem tiek gūta, jo totalizatori ļauj derību likmju veicējiem veikt likmes ne tikai uz spēli. Tas ietver likmes uz puslaika šoviem un likmju likmēm, kas piesaista miljoniem gadījuma rakstura derību spēlētāju.

9. Pasaules kausa izcīņa kriketā

Krikets ir plaši populārs, jo īpaši Indijā, kur tas ir skatītākais sporta veids. Līdz ar to Pasaules kauss kriketā piesaista miljoniem skatītāju un likmju spēlētāju. Saskaņā ar kriketu pārvaldošās organizācijas datiem 2022. gadā šis pasākums piesaistīja vairāk nekā 1,6 miljardus skatītāju.

Tiek arī lēsts, ka vidēji kriketu mačs starp Austrāliju, Angliju un Indiju vien sporta derībās iekasē 50 miljonus mārciņu.

10. Pasaules kauss regbijā

Regbijs, iespējams, nav plaši populārs Amerikas Savienotajās Valstīs, taču citās pasaules daļās tas ir ļoti populārs. 2019. gadā Pasaules regbija čempionātu skatījās vairāk nekā 850 miljoni cilvēku. Un, lai gan ieņēmumu no derībām skaitļi nav konsekventi apkopoti, regbija turnīri atnes ievērojamu daļu no lielākās daļas derību platformu ieņēmumiem.

Noslēgumā

Sporta pasākumi ir nozīmīga izklaides sastāvdaļa visā pasaulē. Gandrīz jebkurā brīdī kāds kaut kur skatās kādu spēli vai seko līdzi kādai līgai. Un, ņemot vērā to, ka daudzās jurisdikcijās ir legalizētas tiešsaistes sporta derības, ir tikai loģiski, ka daudzi no šiem līdzjutējiem ir arī derību spēlētāji. Tādēļ šie un citi populāri sporta notikumi katru gadu rada milzīgus ieņēmumus.

Līdzīgie raksti