Tija, Saiva, Sentis, Santis, Saivis

LNSO mazos klausītājus aicina iepazīt pasaules pasakas

Sestdien, 21. janvārī, plkst. 11.00 un 14.00 Lielajā ģildē diriģenta Andra Vecumnieka vadībā notiks koncertuzvedums bērniem “LeNeSOns un Vēbera pasaku pasaule”.

Šoreiz lelle LeNeSOns un viņa komanda mazākajiem klausītājiem izrādīs pasaules tautu pasakas, ko ietērpt mūzikā patiesi bija iemīļojis Kārlis Marija Vēbers – viens no sava laika lielākajiem vācu operas reformatoriem. Uz skatuves satiksim mednieku Maksi no operas “Burvju strēlnieks”, austrumu princesi Turandotu, kā arī dzirdēsim jaunos solistus – klarnetisti Annu Mariju Kubecku un Igaunijas obojisti Liseti Jirgensoni (Lisete Jürgenson). LeNeSOns uz skatuves kāps divreiz – plkst. 11.00 bilingvālā izrādē krievu un latviešu valodā un plkst. 14.00 izrādē latviešu valodā. Starpbrīdī koncerta apmeklētāji aicināti piedalīties radošās aktivitātēs.

Koncertuzveduma “LeNeSOns un Vēbera pasaku pasaule” programmā dzirdēsim Johana Nepomuka Hummeļa un Kārļa Marijas Vēbera mūziku. Lelle LeNeSOns bērnus iepazīstinās ar Kārļa Marijas Vēbera uvertīru un simfoniskajiem fragmentiem no operas “Burvju strēlnieks”, kuras pamatā ir leģenda par Bohēmijas firsta mežziņa meitas Agates un mednieka Makša mīlestību, kā arī uvertīru un maršu no mūzikas lugai “Turandota”.

Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra koncertcikli bērniem un jauniešiem jau tradicionāli kļuvuši par jauno mūziķu un diriģentu kalvi. Šoreiz ar orķestri muzicēs viešņa no Igaunijas, obojiste Lisete Jirgensone un latviešu klarnetiste Anna Marija Kubecka. Abas talantīgās mūziķes 2021. gadā savu instrumentu grupās ieguva Grand Prix Eduarda Medņa XXIII Starptautiskajā konkursā “Jaunais mūziķis”. Konkursa galvenā balvā – iespēja uzstāties kopā ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri 2022./2023. gada koncertsezonā. 

Darbu pie Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra (LNSO) "LeNeSOna" koncertcikla turpina režisore Paula Pļavniece, dramaturgs Klāvs Mellis un māksliniece Evita Bēta. Savukārt 21. janvāra koncertā ar lelli LeNeSOnu draudzēsies aktieris Artūrs Putniņš un aktrise Anastasija Rekuta-Džordževiča. Koncertuzvedums izskanēs cikla mākslinieciskā vadītāja, diriģenta Andra Vecumnieka vadībā.

Uz izrādēm 21. janvārī, kā arī uz turpmākajiem LeNeSOna koncertiem biļetes iespējams iegādāties Lielās ģildes kasēs un “Biļešu paradīzē” –https://www.bilesuparadize.lv/lv/organizer/283

Norādītās biļešu cenas ir vienādas gan bērniem (6+), gan pieaugušajiem. Bērniem līdz 5 gadu vecumam (ieskaitot), kas neaizņem atsevišķu sēdvietu, jāiegādājas īpaša biļete par 1,50 eiro Lielās ģildes kasē koncerta dienā.

Atbalstot daudzbērnu ģimenes, piedāvājam 30% atlaidi 3+ Goda ģimenes karšu īpašniekiem.

Koncerta apmeklētāji aicināti ierasties uz koncertu vismaz pusstundu pirms koncerta, izvairoties no drūzmēšanās un ieņemot vietas zālē savlaicīgi.

Uz katras iegādātās koncerta biļetes un e-biļetes ir īpašs QR kods, ar kuru koncerta dienā var saņemt 50% atlaidi EuroPark autostāvvietā “Jēkaba Arkāde”. Lai saņemtu atlaidi, noskenējiet kodu autostāvvietas kases automātā apmaksas brīdī.

Aktuālajiem LNSO notikumiem aicinām sekot līdz LNSO mājaslapā – https://www.lnso.lv/ – kā arī orķestra Facebook lapā – https://www.facebook.com/LNSO.lv

Līdzīgie raksti