Bernhards, Boriss, Rojs

LNSO ar krāšņu koncertu noslēdz sezonu. FOTO

Piektdien, 10. maijā, Lielajā ģildē ar majestātisku un spožu koncertu Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris noslēdza 2018./2019. gada ziemas koncertsezonu.

Kopā ar LNSO uz skatuves kāpa sens orķestra draugs, pasaulē pazīstamais amerikāņu pianists ar spēcīgu skatuvisko harismu un oriģinālu muzikalitāti Nikolass Angeličs. Koncerta programmā skanēja Sergeja Prokofjeva un Johannesa Brāmsa skaņdarbi, kā arī latviešu komponista Viļņa Šmīdberga sen neskanējusī un atjaunotā “Simfonija koncerts”. Savukārt pie diriģenta pults stājās LNSO mākslinieciskais vadītājs Andris Poga.

Nikolass Angeličs ir amerikānis, kurš izglītojies Francijā, kas patlaban ir viņa mītnesvieta. Angelicā veiktie solo un kamermūzikas ieraksti izpelnījušies atzinību lielākajos un prestižākajos Eiropas klasiskās mūzikas medijos – Angeličs saņēmis vairākas žurnāla Monde de la Musique uzslavas, arī Preis der Deutschen Schallplattenkritik godalgas, bet viņa ieraksti izcelti kā Gramophone redaktora izvēlētais albums un BBC Music Magazine mēneša ieraksts. Kritiķi liek Angeliču starp labākajiem Brāmsa mūsdienu interpretiem. Līdzās augstu novērtētajām klasiskā un romantiskā laikmeta skaņdarbu interpretācijām Angeliča interešu lokā ir laikmetīgais repertuārs – no Prokofjeva, Bartoka un Šostakoviča līdz Mesiānam, Bulēzam un Štokhauzenam. Pianists sadarbojas ar pasaules vadošajiem orķestriem un diriģentiem, ir aktīvs kamermūziķis.

LNSO un Andris Poga ar Nikolasu Angeliču satikušies vairākkārt: 2015. gada novembrī Angeličs Lielajā ģildē spēlēja solo Šūmaņa Klavierkoncertā, 2018. gada janvārī Rīgā klausījāmies Bēthovena Ceturto klavierkoncertu, savukārt 2018. gada oktobrī Parīzes filharmonijā šie mūziķi atskaņoja Rahmaņinova Ceturto klavierkoncertu.

Līdzīgie raksti