Saulvedis

LNMM ir atklāts mobilās lietotnes gids ukraiņu valodā

Ukrainas 29. neatkarības gadadienas svinību ietvaros 2020. gada 3. septembrī, piedaloties Ukrainas vēstniekam Latvijā Oleksandram Miščenko un Latvijas ukraiņu diasporas pārstāvjiem, Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā prezentēja LNMM mobilās lietotnes audiogidu ukraiņu valodā.

Ar audiogida palīdzību Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā (LNMM) tūristi no Ukrainas un Latvijā dzīvojošie ukraiņi dzimtajā valodā varēs detalizētāk iepazīt muzeja ēku, tās vēsturi un rekonstrukciju, kā arī 27 stāstos atklāt sev izcilu latviešu meistardarbu izlasi, kas ir aplūkojami muzeja pastāvīgajā ekspozīcijā. Mobilā lietotne lejupielādējama vietnēs “GooglePlay” un “AppStore”.

“Veiksmīgā sadarbībā ar Ukrainas vēstniecību ir īstenojies projekts, kas sniedz iespēju Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā lietot audiogidu ukraiņu valodā. Esam pateicīgi Ukrainas prezidenta kundzei Olenai Zelenskai par nozīmīgo iniciatīvu, kā arī Ukrainas vēstniecībai par atbalstu šī projekta realizēšanā. Tas ļauj iepazīt Latvijas mākslu plašākai auditorijai un ievērojami palielina muzeju pieejamību,” stāsta LNMM direktore Māra Lāce.

Ukrainas vēstnieks Oleksandrs Miščenko (Olexandr Mischenko) pauž: “Ukraiņu valoda ir ukraiņu kultūras mantojums, tāpēc šāds projekts ir nepieciešams, lai uzzinātu vairāk par Latvijas kultūru savā dzimtajā valodā. Kaut arī postpadomju valstu iedzīvotājiem ir krievu valodas zināšanas, uzskatu, ka svarīgi popularizēt ukraiņu valodu ārvalstīs, aizsargāt un uzturēt to. Tā ir ukraiņu identitātes daļa.Diemžēl jāatzīst, ka Krievijas varas iestādes izmanto krievu valodu kā vienu no ieročiem, lai paustu savu ideoloģiju šī brīža hibrīdkarā, ko Krievija īsteno pret Ukrainas suverenitāti un teritoriālo integritāti.”

Mobilās lietotnes audiogids ukraiņu valodā kā starptautisks projekts aizsākās šī gada maijā  ar Ukrainas prezidenta kundzes Olenas Zelenskas (Olena Zelenska) iniciatīvu. Pirmais audiogids izveidots slavenajā Albertīna muzejā Vīnē, tagad tulkojums nodrošināts Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā Rīgā. Nākotnē tie būs pieejami vairākos muzejos un arhitektūras pieminekļos visā pasaulē.

Līdzīgie raksti