Ādolfs, Ilgonis

Līgo svētkos 11. novembra krastmalā kulminācija būs Raimonda Paula joku dziesmu koncerts “Viena tante teica…”

Vērienīgākās līgošanas Latvijā – pasākuma “Līgosim krastmalā! Pirms simts gadiem Daugavmalā...” kulminācija būs Raimonda Paula joku dziesmu koncerts “Viena tante teica…”, kurā kopā ar vakara vadītājiem Valteru Krauzi un Janu Duļevsku piedalīsies solisti Ieva Kerēvica, Daumants Kalniņš, Aija Vītoliņa, Andris Ērglis, Ginta Krievkalna, Jānis Apeinis un pavadošā grupa Kristapa Krievkalna vadībā, informēja Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta sabiedrisko attiecību vadītāja Indra Vilde.

Programmā skanēs Raimonda Paula joku dziesmas, kas tapušas laika posmā no 1969. līdz 2015. gadam ar Ādolfa Alunāna, Jāņa Anerauda, Valda Artava, Arnolda Auziņa, Rūdolfa Blaumaņa, Jāņa Dreslera, Ārijas Elksnes, Jāņa Jurkāna, Alfrēda Krūkļa, Jāņa Petera, Guntara Rača, Imanta Ziedoņa un Jāņa Žīgura vārdiem. Koncertā iekļautas populāras un zināmas dziesmas no dziesmu cikliem  “Nekal mani gredzenā”, “Pie Vecās Ziņģes”, “Teic, kur zeme tā”, “Vasara nebeigsies nekad” un “Zaļumballe”.

“Gadsimtu senās tradīcijas ir pārvērtušās līdzi laikam – mēs vairs nemazgājamies rasā, bet skrienam pliko skrējienos, neplūcam jāņuzāles pļavā, bet iepērkamies zāļu tirdziņos, staigāšana no viensētas uz viensētu ir pārvērtusies Līgo pasākumu apmeklēšanā, bet aplīgošana un apdziedāšanās – tautā populārās joku dziesmās. Aicinām ikvienu Līgo vakarā uz 11. novembra krastmalu, lai jokotos ar spožākajām un zināmākajām maestro Raimonda Paula dziesmām,” par pasākumu stāsta koncerta radošā grupa.

Koncerts “Viena tante teica...” 11. novembra krastmalā sāksies plkst. 21.00, Rīgas ugunskuru iedegšana plānota aptuveni plkst. 22.30. Ieeja bez maksas.

Jau ziņots, ka pasākums “Līgosim krastmalā! Pirms simts gadiem Daugavmalā...” 23. jūnijā 11. novembra krastmalā sāksies jau plkst. 17.00. un noslēgsies reizē ar saules lēktu – plkst. 4.30. Pasākumā darbosies vairāk nekā trīsdesmit gadatirgus kafejnīcas un miestiņa teltis. “Zāļu placī”, jeb uz pasākuma galvenās skatuves, uzstāsies DJ Kaspars Zaviļeiskis, grupas “Rahu The Fool”, “Labvēlīgais tips” un “Apvedceļš”. “Malkas placī” – uz pasākuma mazās skatuves – uzstāsies folkloras kopas “Ceiruleits” un “Kokle”, Rīgas Danču klubs, postfolkloras grupa “Rikši”, duets “Transleiteris” un DJ Roberts Lejasmeijers. “Ziņģu teltī” skanēs labākās Līgo ziņģes un uzstāsies Juris Hiršs, Andris Daņiļenko un Valdis Zilveris, un līdz pat četriem rītā notiks jautrs karaoke ar solistiem Ģirtu Zebuliņu un Kristīni Timermani.

Līdzīgie raksti