Haralds, Almants

Liepājā izskanējis pasaulslavenā vijolnieka Gidona Krēmera koncerts. FOTO

Svētdien, 27. janvārī, Lielajā dzintarā ar vētrainām stāvovācijām izskanējis pasaulslavenā vijolnieka Gidona Krēmera, orķestra Kremerata Baltica un slavenā vācu cirka Circus Roncalli klauna Roberta Vikes (Robert Wicke) koncerts. Šī bija pirmā izcilā vijolnieka uzstāšanās Liepājas koncertzālē, kā arī vienīgais viņa jaunās programmas “Iesākumā bija... troksnis" atskaņojums Latvijā.

Būdams liels cirka cienītājs, vijolnieks Krēmers ar šo koncertu vēlējies radīt sava veida kamermūzikas versiju par cirku. Koncerts bija kā aizrautīgs priekšnesums, kurā teatrālas etīdes apvienojās ar mūziku.

Gidons Krēmers ir pasaulslavens vijolnieks, kamerorķestra "Kremerata Baltica" dibinātājs un mākslinieciskais vadītājs. Būdams tikai četrus gadus vecs, Rīgā dzimušais vijolnieks uzsāka mācības pie sava tēva un vectēva, kas abi bija sava laika atzīti mūziķi. Vēlāk bagātīgie sasniegumi prestižos starptautiskos konkursos pavēra Gidonam ceļu uz karjeru, kuras laikā izcilais mūziķis ieguvis visas pasaules atzinību un reputāciju kā viens no pašiem oriģinālākajiem un izaicinošākajiem savas paaudzes māksliniekiem. 2002. gadā Krēmers kopā ar "Kremerata Baltica" ieguva "Grammy" balvu kategorijā "Labākais mazā ansambļa izpildījums.

Līdzīgie raksti