Aleksis, Aleksejs

Latvijas Mūzikas akadēmijā norisināsies saksofonmūzikas festivāla "Saxophonia" noslēguma koncerts

No 2023. gada 9. līdz 18. februārim Latvijā norisinās XIII Starptautiskais Saksofonmūzikas festivāls Saxophonia. Festivāla ietvaros līdzās dažāda stila un žanru koncertiem jau gandrīz ceturtdaļgadsmita garumā notiek arī Latvijas mūzikas skolu un mūzikas vidusskolu saksofona klašu audzēkņu konkurss. Konkursa izskaņā klausītāji aicināti uz Konkursa noslēguma koncertu un laureātu apalvošanu 18. februārī plkst. 15.00 Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā.

Konkurss šajā gadā norisināsies Jāzepa Mediņa Rīgas mūzikas vidusskolā no 15. līdz 17. februārim, pulcinot 83 dalībniekus no Latvijas mūzikas skolām un mūzikas vidusskolām četrās vecuma grupās. Konkursa dalībniekus vērtēs starptautiska žūrija. Konkursa galvenā balva – YAMAHA alta saksofons YAS 480.

Laureātu apbalvošana un noslēguma koncerts notiks sestdien, 18. februārī plkst. 15.00, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Lielajā zālē. Konkursa noslēguma koncertā uzstāsies konkursa laureāti un virkne profesionālu saksofonistu – Arvīds Kazlausks, Roberts Martini, Oskars Petrauskis, Rūdolfs Pēteris Rubenis, Raivo Stašans, Kārlis Vanags, Zintis Žvarts, kā arī saksofonisti kameransambļos – Rīgas Saksofonu kvartets, Saksofonu kvartets “Atomos” un Ernests Mediņš, Pārmaiņu mūzikas kvartets un JVLMA saksofonu ansamblis. Koncerta izskaņā uz skatuves tiek aicināti visi konkursa dalībnieki, viņu pedagogi, kā arī citi saksofonisti, kopā ar festivāla Saxophonia dalībniekiem – profesionāliem mūziķiem, veidojot lielu saksofonistu kori diriģentes Katrīnas Kivlenieces-Cābules vadībā.

Biļetes uz Konkursa noslēguma koncertu iespējams iegādāties tikai iepriekšpārdošanā – “Biļešu paradīze” kasēs un internetā www.bilesuparadize.lv.

Līdzīgie raksti