Grieta, Strauta

Latvijas čellista ieraksts skanēs amerikāņu filmā

Grupas Dagamba mūziķa, čellista Antona Trocjuka šī gada pavasarī Pēterbaznīcā veiktais Arvo Pērta skaņdarba “Fratres” ieraksts izvēlēts par skaņu celiņu topošai filmai “Horizons” par komponista Arvo Pērta līdzgaitnieku, amerikāņu rakstnieku Beriju Lopezu, informē portāls balticevents.info.

— Es biju patiesi saviļņots, kad saņēmu e-pastu no filmas producentiem ar lūgumu izmantot manu ierakstu filmā par Beriju Lopezu. Viņš un igauņu komponists Arvo Pērts  bija labi draugi, tieši tāpēc filmas veidotāji meklēja viņa mūziku. Šķirstot Youtube pieejamos ierakstus,  viņi atrada manu izpildījumu, iedvesmojās un sazinājās ar mani. Arvo Pērts ir viens no visspēlētākajiem komponistiem visā pasaulē, un “Fratres” ir viens no populārākajiem viņa skaņdarbiem – stāsta Antons Trocjuks.

Arvo Pērts savā mūzikā, pretstatot vētrainus, emocionālus motīvus un stindzinošu klusumu, atspoguļo, kā mūsos cīnās mirklis ar mūžību. Līdzīgas tēmas savos darbos apskatījis arī rakstnieks Berijs Lopezs, pievēršoties dabas un vides problemātikai. Filmas veidotājs Džeremijs Zeiferts (Jeremy Seifert) ir nopelniem bagāts dokumentālo filmu režisors, kurš par savām pēdējām filmām saņēmis vairāk nekā 30 starptautiskus apbalvojumus visā pasaulē. Viņa darbu centrā allaž bija cilvēka kultūras un dabas attiecības. Filma par rakstnieku tiks plaši demonstrēta ASV televīzijā un tiešsaistes vietnēs. Filmas pirmizrāde tika plānota augusta beigās.

Ieraksts “Fratres” (https://www.youtube.com/watch?v=2KDMwvMIoVU&t=8s), kurā piedalījās arī koncertmeistare Evija Auziņa, tika radīts par godu Arvo Pērta 85. dzimšanas dienai, un tas tika iecerēts kā aicinājums rast sevī iekšējo mieru. Tas ir arī priekšvēstnesis Antona Trocjuka solo koncertiem, kā arī drīzumā gaidāmajam solo albumam.

Līdzīgie raksti